20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMEP Çukurova Üniversitesinde
14 Şubat 2008 Perşembe 13:47

EMEP Çukurova Üniversitesi'nde

Çukurova Üniversitesi ve Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi (EMEP) kapsamında yeni bir sertifika programının startı verildi.

Çukurova Üniversitesi ve Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. işbirliği ile Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi kapsamında yeni bir sertifika programının startı verildi. Proje kapsamında açılan Temel Bilgisayar Eğitimi sertifika programına katılmak isteyen engelli vatandaşlarımız www.engelsizmeslekegitimi.org adresinden on line kayıt yaptırabilecekler. Çukurova Üniversitesi Temel Bilgisayar Eğitimi Sertifika Programı Internet üzerinden proje ana sponsoru Element Eğitim Teknolojileri’nin Dream Virtual Class 2007 Sanal Sınıf yazılımı ile engelli vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi hedeflemektedir.

Sözkonusu proje hakkında bilgi vermek üzere Çukurova Üniversitesi İ.Akif Kansu Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Element Eğitim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eşkinat, ülkemizde 8.5 milyondan fazla engelli vatandaşımızın yaşadığını belirterek, onların karşısına çıkan en büyük sorunun eğitim olduğunu söyledi. Eşkinat “Bu proje eğitim konusundaki engelleri azaltarak, Internet üzerinden mesleki eğitim kazandırmayı amaçlıyor. Bilgisayar kullanabilen ve Internet'e girebilen tüm engelli vatandaşlarımız Internet üzerinden ücretsiz olarak katılacakları dersler sonunda programı yürüten proje paydaşı üniversitelerimizin vereceği mesleki sertifikaları almaya hak kazanacaklardır.Projenin engelli vatandaşlarımıza zaman ve mekan olgularından bağımsız olarak interaktif yapıda öğrenim olanağı sunduğunu açıklayan Eşkinat, “Bu öğrenim eşit kalitede eğitimi sağladığı gibi proje paydaşı üniversitelere de kendilerini yeniden tanımlayarak coğrafi sınırlar olmaksızın tüm dünyayı hedef kitleleri olarak belirleyebilme imkanı tanıyor. Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi üniversite bulunan her ilde en az bir programın gerçekleştirilmesini ve eğitim programına katılan engelli vatandaşlarımızın istihdamlarına katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bu bağlamda Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Çukurova Üniversitesi de bu projeye Temel Bilgisayar Eğitimi Sertifika Programı ile dahil olarak eğitim alanında engelli vatandaşlarımız için büyük bir açığı kapatıyor” dedi. Galatasaray ve Marmara Üniversiteleri ile birlikte gerçekleştirilen programlardan elde edilen başarının Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi’nin kapsamının genişletilmesini sağladığını kaydeden Eşkinat, “Kademeli olarak üniversite bulunan her ilde bir sertifika programı gerçekleştirilmesi hedefi ile mümkün olan en fazla sayıda engelli vatandaşımıza eğitim alabilme imkanı sunulmasını amaçlıyoruz” dedi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Alper Akınoğlu ise engellilerin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla hazırlanan projeye Temel Bilgisayar Eğitimi programıyla destek vereceklerini söyledi. Kursun uzaktan eğitim şeklinde olacağını belirten Akınoğlu, projenin parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti.

Toplumsal bir sosyal sorumluluk projesi olan EMEP, eğitimde kalitenin ve fırsat eşitliğinin bir yansıması olarak yaşam boyu öğrenim felsefesiyle engelli vatandaşlarımızın mesleklendirilmelerine imkan tanımak istiyor. 17 Mart 2008 tarihinde başlayacak olan Çukurova Üniversitesi Temel Bilgi Teknolojileri sertifikaprogramına başvurular www.engelsizmeslekegitimi.org adresinden on-line olarak gerçekleştirilecek.

Engelsiz Meslek Eğitim Projesi’nde yer alan ve alacak proje paydaşı üniversitelerimizin oluşturdukları sertifika programları, programa katılan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesi değerlerinde de artışı sağlıyacak. Eğitimde yer alan engellerin gerçekleştirilen bu önemli proje ile ortadan kaldırılması, hem maddi hem de manevi açıdan engelli vatandaşlarımız için umut ışığı oluşturuyor.

Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi kapsamında yer alan sertifika programlarıyla ilgili daha detaylı bigi için www.engelsizmeslekegitimi.org adresine başvurabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları