29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMEP, Anadolu Üniversitesinde
24 Mart 2008 Pazartesi 11:15

EMEP, Anadolu Üniversitesi'nde

Anadolu Üniversitesi ve Element Eğitim Teknolojileri AŞ. işbirliği ile yeni bir sertifika programının startı verildi.

Anadolu Üniversitesi ve Element Eğitim Teknolojileri AŞ. işbirliği ile Engelsiz Meslek Eğitim Projesi (EMEP) kapsamında yeni bir sertifika programının startı verildi. Proje kapsamında eğitim içeriğinin Anadolu Üniversitesi tarafından oluşturulan Muhasebe Bilgi Sistemi sertifika programına katılmak isteyen engelli vatandaşlar www.engelsizmeslekegitimi.org adresinden on line kayıt yaptırabilecekler. Bilgisayar kullanabilen ve Internet kullanabilen tüm engelli vatandaşlarımız Internet üzerinden Element Eğitim Teknolojileri"nin Dream Virtual Class 2007 Sanal Sınıf sistemi ile ücretsiz olarak katılacakları dersler sonunda mesleki sertifikaları almaya hak kazanacaklar.

Proje hakkında bilgi vermek üzere Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü Senato Odası"nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Element Eğitim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Eşkinat, ülkemizde 8.5 milyondan fazla engelli vatandaşımızın yaşadığını belirterek, onların karşısına çıkan en büyük sorunun eğitim olduğunu söyledi. Bu öğrenimin eşit kalitede eğitimi sağladığı gibi proje paydaşı üniversitelere de kendilerini yeniden tanımlayarak coğrafi sınırlar olmaksızın tüm dünyayı hedef kitleleri olarak belirleyebilme imkanı tanıdığını belirten Eşkinat,bu bağlamda Türkiye"nin önde gelen üniversitelerinden Anadolu Üniversitesi de bu projeye Muhasebe Bilgi Sistemleri Sertifika Programı ile dahil olarak eğitim alanında engelli vatandaşlarımız için büyük bir açığı kapatıyor" dedi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Sürmeli'de yaptığı konuşmada Üniversitelerinin böyle bir toplumsal sosyal sorumluluk projesinin parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, kendi branşında başlatılan programın daha da gelişerek diğer branşlara da taşınacağını sözlerine ekledi. Teknolojinin eğitime kazandırdığı açılımların da önemine değinen Sürmeli, gönüllülük esasıyla başlatılan projenin engelli vatandaşlarımız için büyük bir umut ışığı olacağının altını çizdi.

Anadolu Üniversitesi"nin proje kapsamında yer aldığı Muhasebe Bilgi Sistemleri sertifika program içeriği Prof. Dr. Fevzi Sürmeli"nin ders kitabından alınarak hazırlandı. Proje, engelli vatandaşlarımıza zaman ve mekan olgularından bağımsız olarak interaktif yapıda öğrenim olanağını getiriyor. Engelsiz Meslek Eğitimi Projesi üniversite bulunan her ilde en az bir programın gerçekleştirilmesini ve eğitim programına katılan engelli vatandaşlarımızın istihdamlarına katkı sağlamayı hedefliyor.

Programlar hakkında daha detaylı bilgi almak için:
www.engelsizmeslekegitimi.org

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları