24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emekliler Gençlere Ders Verdi
24 Mart 2011 Perşembe 13:35

Emekliler Gençlere Ders Verdi

Emekli öğretmenler genç öğretmenlere kara tahtada ders anlattı.

Sabancı Üniversitesi öğrencileri Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında bir yıldır proje uyguladıkları Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi"ndeki emekli öğretmenleri 20 yıl sonra yeniden kara tahta ve tozlu sınıflardaki öğrencilerle buluşturdular. Sıralarda oturan ve emekli öğretmenlerden ders dinleyen öğrenciler ise genç öğretmenler oldu.

Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında Sabancı Üniversitesi öğrencileri, Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi"ndeki emekli öğretmenlerle bir yıldır her çarşamba biraraya gelerek emekli öğretmenlerin deneyimlerini aktarabilecekleri bir ortam yaratma gayretiyle çeşitli etkinlikler düzenliyorlar.

Sabancı Üniversitesi öğrencileri 21 Mart Pazartesi günü Dünya Yaşlılar Haftası dolayısıyla düzenledikleri özel etkinlikleri ile emekli öğretmenleri yeniden özlemini duydukları kara tahta ile buluştular. Yaşları 68-87 arasındaki emekli öğretmenler yine Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri"nin farklı bir proje uyguladığı Korkut Evirgen İlköğretim Okulu"ndaki genç öğretmenlerle birlikte kara tahta önündeki anılarını sandıktan çıkardılar.

Emektar öğretmenlerin ilk ders konusu deneyimlerin paylaşılması oldu
İki farklı neslin öğretmenleri dönemlerinin güzelliklerini, zorluklarını, keyifli anılarını birbirleriyle paylaştılar. Çalan zilin sesiyle heyecanlanan emekli öğretmenlerin ilk ders konusu ise kendi öğretmenlik deneyimleri oldu. Genç öğretmenlere meslek hayatlarında uygulayabilecekleri öneriler verdiler.

Öğretmenlikteki becerilerini sınıftaki herkese hissettiren emektar öğretmenler duygularını şu sözlerle ifade ettiler: "Bizi gençken görecektiniz yerimizde duramazdık, artık yaşlandık ama sayenizde bugün tekrar okulun tozlu sınıflarının kokusunu öğrenci kokusunu aldık, çok teşekkür ederiz. Bundan daha büyük mutluluk yok."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları