27 Ocak 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMC’den  VMAX® SP
13 Haziran 2012 Çarşamba 13:45

EMC’den VMAX® SP

EMC® Corporation veri depolama altyapısı sunmak isteyen servis sağlayıcılara özel olarak tasarlanmış, kullanımı ve yönetimi kolay yeni platformu VMAX® SP’yi pazara sunuyor.

EMC, servis sağlayıcılara, bulut hizmetlerine yönelik veri depolama altyapıları satın almaları ve hızlı şekilde sistemleri kurmaları için, maliyet avantajlı bir yöntem sunuyor. Servis sağlayıcılar, VMAX SP ile yeni bulut hizmetlerini 4 saat gibi kısa bir sürede kurabiliyor ve yönetimle ilgili maliyetleri %30’a kadar düşürebiliyor.

Servis sağlayıcılar artık ayrı veri depolama altyapısı, yazılım ve hizmet bileşenleri satın alıp ardından bunları birbirine entegre etmek için zaman ve emek harcamak yerine, servis düzeyi seçeneklerine göre farklı paketler halinde satılan VMAX SP’yi satın alabiliyor. VMAX SP’nin farklı paket seçenekleri servis sağlayıcıların yeni bulut hizmetlerini 4 saat gibi kısa bir sürede kurmalarına olanak sağlıyor.

VMAX SP, operasyonel etkinliği artırmak ve servis sağlayıcıların yalnızca temel işlerine odaklanmalarını sağlamak için, çok kullanıcı için uygun (multi-tenanted), güçlü, güvenilir ve akıllı bir veri depolama altyapısı sunuyor. Bu altyapı, müşteriler için yeni ve farklı hizmetler yaratılmasını mümkün kılıyor.

EMC’nin Kurumsal Veri Depolama Bölümü Başkanı Brian Gallagher açıklamasında; “VMAX SP Hibrid Bulut Bilişime geçiş sürecini hızlandırıyor ve servis sağlayıcılara ödün vermeksizin ihtiyaç duydukları kurumsal sınıf özelliklerini sunuyor. Son zamanlarda işletmelerin kendi veri merkezlerini geliştirerek, daha yüksek düzeyde konsolidasyon, otomasyon ve verimlilik elde etmek için servis sağlayıcılara yöneldiklerini görüyoruz. VMAX SP de bu değişimin doğal bir sonucu olarak, kurumsal veri depolama çözüm portföyümüzü tamamlıyor. EMC, müşterilerimize benzersiz düzeyde esneklik ve veri depolama ihtiyaçlarına yönelik farklı seçenekler sunmak için yenilikçi çözümler geliştirmeye ve sunmaya devam edecektir” dedi.

VMAX SP’nin Özellikleri
•Çok Kullanıcılık Özelliği (Multi-tenancy) ve Akıllı Motor: VMAX SP, güvenli ve basit bir şekilde çok kullanıcı özellikli veri depolama hizmetleri sunarken, EMC’nin onlarca yıllık veri depolama deneyimine dayanan konfigürasyon ve yönetim uygulamalarından da yararlanıyor. Tüm bu özellikler yerel Akıllı Motor’da yer alıyor.

•Otomatik Konfigürasyon, Ölçme ve Raporlama için RESTful API’ler: VMAX SP’lerin çok kullanıcılı şekilde çalışma, ölçme ve geri ödeme özellikleri, yeni standard özellikli Restful API’leri sayesinde mevcut servis sağlayıcı platformuyla hızlı ve basit şekilde entegre olabiliyor. Ayrıca, servis sağlayıcılar yeni otomatik konfigürasyon özelliği sayesinde yönetim maliyetlerini %30’a kadar düşürebiliyor.

-Servis Düzeylerine Göre Farklı Paket Seçenekleri:  Yerleşik kopyalama ve verimlilik fonksiyonları dahil edilmiş, bronz, gümüş, altın ve platin paketlerinde sunulan, kademeli veri depolama sistemine dayalı bulut hizmetleri kolayca kurulabiliyor.

-Self-Servis Portal: Servis Sağlayıcılar self-servis bir portal sayesinde VMAX SP’nin çok kullanıcılık özelliğine, kullanım, ölçme ve geri ödeme özelliklerine kolayca erişebiliyor. Raporlama işlemleri dışında bu self-servis portal, servis kademelerinin konfigürasyonunu ayarlamak için de kullanılabiliyor.

Hizmetler ve Destek 
VMAX SP’nin sınırlı sayıda ve sınırlı özelliklerle 2012’nin üçüncü çeyreğinde seçkin Velocity Servis Sağlayıcı İş Ortakları tarafından satılması planlanıyor. VMAX SP’nin komple özellikli olarak satışına 2013 senesinde başlanması bekleniyor.

EMC ayrıca servis sağlayıcıların yeni platforma dayalı hizmetleri satmaları, çalıştırmaları ve destek hizmeti vermeleri için iki haftalık bir hazırlık eğitimi sunuyor. EMC, servis sağlayıcılara planlama, entegrasyon ve operasyonel çalıştırma hizmetlerinin yanı sıra, Altyapılarını (IaaS), Platformlarını (PaaS) ve Yazılımlarını (SaaS) hizmet olarak sistemlerine kurmalarını hızlandırmak için bir dizi VMAX SP referans mimarisi de sunuyor. VMAX SP’de EMC’nin premium garantisi standart olarak veriliyor. Bu garanti kapsamında servis sağlayıcılara, sektörün öncü müşteri hizmetleri ve destek hizmetlerinin engin deneyimi sunuluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları