02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMC Gelirlere Dayalı Pazar Lideri
28 Mayıs 2012 Pazartesi 14:40

EMC Gelirlere Dayalı Pazar Lideri

Sektörün öncü analist firması, EMC’yi Gelirlere dayalı pazar payı bazında birinci şirket olarak konumladı.

EMC, ağ bağlantılı depolama/bütünleşik veri depolama pazarında, dünya çapında %42 pazar payıyla lider konumda bulunuyor.

EMC Corporation, Gartner’ın en son yayınladığı “Pazar Payı: Ağ Bağlantılı Veri Depolama/Bütünleşik Veri Depolama Pazarı, Global, 2011” başlıklı rapora göre, gelirlere dayalı pazar payı bazında bir numara olduğunu açıkladı.

Gartner’ın raporuna göre, EMC’nin Ağ Bağlantılı Depolama (NAS)/Bütünleşik Veri Depolama çözümlerinden elde ettiği gelirler, bir önceki yılın aynı dönemine göre iki katına çıkarak 2.8 milyar dolara ulaştı ve EMC bu rekor rakamla NAS/Bütünleşik Veri Depolama sektörünün en hızlı büyüyen sağlayıcısı oldu.

EMC’nin Veri Altyapısı Ürünlerinden Sorumlu Başkanı ve COO’su Pat Gelsinger konuyla ilgili olarak, “Veri depolamaya farklı ve çeşitli, sınıfının en iyisi yaklaşımımızın, NAS/bütünleşik veri depolama pazarında en tepeye oturmamıza yardımcı olduğuna inanıyoruz. EMC’nin ürün portföyüne yeni teknolojiler ekleme ve bu teknolojileri geliştirerek pazarda üstün performans gösterme konusunda kanıtlanmış bir başarı geçmişi var. EMC’nin Bütünleşik Veri Depolama, Isilon ve Yedekleme ve Kurtarma Bölümleri’nin sektör öncüsü ürünleri bu alanda ön plana çıkıyor. Vizyonumuz, müşteri odaklı yaklaşımımız ve uygulama becerilerimiz bu büyümekte olan, yüksek rekabetin yaşandığı pazarda rakiplerimizi geride bırakmamızın en önemli nedenlerini oluşturuyor. Müşterilerimizin bulut bilişime geçiş sürecini dönüştürmeye ve hızlandırmaya yönelik sağlam ve güçlü ürün stratejimiz ile vizyonumuz liderliğimizi pekiştiriyor” dedi.

Gartner raporuna göre, dünya çapında NAS/bütünleşik veri depolama pazarına yönelik ürün ve çözüm sağlayıcıların gelirleri 2011’de, 2010 yılına oranla %32.5 artarak 6.8 milyar dolara ulaştı. Sadece NAS pazarındaki büyüme de yaklaşık %21.5 oranında gerçekleşti ve gelirler 4.5 milyar dolara ulaştı.

Raporda Ekim 2011’de Tayland’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle HDD (sabit disk sürücü) kıtlığına da dikkat çekildi. Rapor, bu kıtlık sorunun alt uç NAS pazarına etkisinin altını çizerek, EMC’nin pazardaki tek üst kademe veri depolama sistem sağlayıcısı olduğundan daha az etkilendiğini vurguladı.   

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları