23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMC, Pivotal Labs’i Satın Aldı
31 Mart 2012 Cumartesi 17:46

EMC, Pivotal Labs’i Satın Aldı

EMC, merkezi San Franciso’da olan, çevik yazılımlar ve araçlar geliştiren özel şirket Pivotal Labs’i satın aldığını duyurdu.

Pivotal Labs, EMC’nin, şirketlerin geleneksel BT altyapılarını devasa boyutları nedeniyle bozan Büyük Veri'lerini depolamaları, analiz etmeleri ve bu verileriyle işlem yapmalarını mümkün kılmak için tasarlanmış olan ürün ve hizmetlerden oluşan portföyünü genişletecek.

EMC, tümü tek bir hedefe yönelik olarak tasarlanan yeni ürün ve hizmetlerini de açıkladı. Bu yeni ürün ve hizmetlerin tek hedefi işletmelerin, geleneksel BT altyapılarını bozacak boyutta yüklü yapılandırılmamış veri kümeleri olan Büyük Veri’den ekonomik değer elde etmelerini ve daha çok yararlanmalarını sağlamak. Özellikle veri bilimciler için tasarlanmış olan Greenplum Chorus, sektörün ilk sosyal ve işbirliği olanakları sunan platformu olma özelliğini taşıyor. Greenplum Chorus, veri bilimcilerin veri kümelerinin gelişimini yinelemelerini ve işletmelerin bu veri kümelerinden en kısa sürede yararlanmalarını sağlıyor.

EMC Pivotal Labs satın almasıyla, Greenplum Chorus platformunda mükemmelleştirilen veri kümelerini alıp müşterilerinin bu veri kümelerinden yararlanıp, Ruby on Rails gibi modern programlama ortamlarını kullanarak hızlı bir şekilde Büyük Veri uygulamaları oluşturmalarını sağlıyor. Pivotal’ın müşterleri arasında, Twitter, Best Buy, Groupon, Salesforce.com, EMI, Urban Dictionary, Linden Lab, Task Rabbit, The Annie E. Casey Vakfı gibi birçok büyük kuruluş yer alıyor.
Greenplus Chorus sosyal olmasının yanı sıra açık bir platform olmasıyla da dikkat çekiyor. EMC, Greenplum Chorus platformu üzerinde çalışan sosyal bilgi uygulamalarının benimsenmesini hızlandırma misyonuna sahip OpenChorus Girişimi’ni de de paylaştı (openchorus.org). Greenplum Chorus kaynak kodu, 2012 yılının ikinci yarısında açık kaynak lisansı kapsamında kullanıcılara sunulacak. Projelerle ilgili güncellemelere openchorus.org adresinden ulaşılabilecek.
Greenplum Chorus sayesinde Büyük Veri daha sosyal ve açık hale geliyor. EMC’nin Pivotal Labs’i satın aldığını duyurmasıyla, Büyük Veri artık daha fazla çeviklik de vaat ediyor. Pivotal, çevik yazılım geliştirme alanında altın standardı temsil ediyor. Modern çözüm geliştirme metodolojileri ve programlama yapıları (Ruby on Rails vb) ile Pivotal, büyük işletmelerin Büyük Veri uygulamalarını geliştirmelerini ve benimsemelerini hızlandıracak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları