04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elbi Elektrik’e Yeni CEO
13 Ağustos 2012 Pazartesi 14:00

Elbi Elektrik’e Yeni CEO

Elektrik sektörünün öncü kuruluşlarından Elbi Elektrik’in yeni CEO’su Alp Alptugay oldu.

Elbi Elektrik bünyesine 2009 yılında Satış ve Pazarlama Direktörü olarak katılan Alptugay, yeni görevinde  Kuzey Afrika, Karadeniz ve Balkanlar, Doğu Avrupa, Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu’yu da kapsayan bölgede toplam 33 ülkeye satış yapan Elbi Elektrik’in tüm operasyonlarından sorumlu olacak.

Kariyerine Philips GSM ve Ses Sistemi departmanında pazarlama uzmanı olarak başlayan Alp Alptugay, Philips bünyesinde, Aksesuarlar-Networking-Babycare departmanı Ürün ve Satış Sorumlusu ve Cep Telefonları departmanı Satış ve Pazarlama Müdürü gibi önemli pozisyonlarda görev yaptı. Alptugay daha sonra Philips Cep Telefonları’nı satın alan China Electronics Corporation’ın Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlendi.

Işık Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Lisans Programı ve  Işık Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı’nı aynı anda bitiren Alptugay, yüksek lisansını Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde yaptı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları