01 Ağustos 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ekonomiye Yön Verenler Zirvede Buluştu
22 Nisan 2011 Cuma 11:52

Ekonomiye Yön Verenler Zirve'de Buluştu

Türkiye'nin ve Dünyanın önde gelen iş adamları, CEO ve otoriteleri 8. Liderlik Zirvesi'nde bir araya geldiler.

EDUPLUS ve TAKTX tarafından düzenlenen ve Maslak İstanbul Sheraton Otel"de gerçekleşen zirve, 30"u aşkın konuşmacı ile her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye"nin liderlere yönelik en kapsamlı zirvesi oldu.

İş dünyasının ünlü isimleri ve basın mensuplarının büyük ilgi gösterdiği zirve, bu yıl sektörlerin odak noktası haline geldi. İş dünyasına yeni liderler kazandırmayı hedefleyen Liderlik Zirvesi, bu yıl da birbirinden önemli isimleri ağırlayarak; liderlerin çeşitli bilgi ve tecrübelerini paylaştığı, sorunlara çözüm önerileri getirdiği, yeni fikirler ve bakış açıları geliştirdiği zengin bir platform haline geldi.

Türkiye"nin önde gelen şirketleri ile global markaların üst düzey yöneticilerinin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı Zirve"de, bu yılın Liderlik Onur Ödülleri de sahiplerini buldu. Açılış konuşmasını EDUPLUS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Çağlar Çoroğlu"nun yaptığı zirveye Avea CEO"su Erkan Akdemir, Dünya Göz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Gazeteci-Yazar Ece Vahapoğlu, Soyak Holding Ceo"su M. Emre Çamlıbel, Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Teknosa Genel Müdürü Mehmet Tevfik Nane gibi iş dünyasının önemli isimleri liderlik etti.

Zirvede spor dünyasının duayenleri Ali Şen ve Alp Yalman"ın da başarının sırlarını anlattıkları özel söyleşinin moderatörlüğünü ise Gazateci-Yazar Ece Vahaoğlu gerçekleştirdi. Ali Şen ve Alp Yalman"ın spor dünyasına yaptığı katkılar nedeniyle verilen Liderlik ödüllerini Konferans Başkanı Dr.Çağlar Çoroğlu takdim etti. Global markaların CEO"larına da ev sahipliği yapan zirvede birçok ünlü işadamı deneyim ve tecrübelerini paylaştı.

EDUPLUS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Çağlar Çoroğlu, bu yıl sekizinci kez düzenlenen Liderlik Zirvesi"nin farklı sektörlerden öncü isimleri bir araya getirdiğini belirtti. Çoroğlu, "İş hayatında başarı basamaklarını tırmanan isimlere baktığımızda, azimli ve çalışkan olduklarını görüyoruz. Lider olmak için öncelikle deneyim kazanılmalı, ekibe deneyim ve bilgi birikimler aktarılmalıdır. Tutkuyla işine bağlanan, vizyon sahibi ve önder olan kişilerin iş hayatında lider olduğunu görüyoruz." şeklinde konuştu.

Çoroğlu"dan liderlik ödülünü alan Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Ali Şen, sporun kişinin sağlığını koruduğunu belirterek, iş stresinin önüne geçen önemli bir aktivite olduğunu vurguladı. Sağlıklı yaşamanın sırrının sporda saklı olduğunu aktaran Şen, "İş hayatında başarının anahtarlarından biri de spor yaparak zihni ve bedeni zinde tutmaktır. Spor yapmak iş stresinin önüne geçen etkili bir yöntem." şeklinde konuştu.

Zirvede bir konuşma yapan Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar ise, fark yaratan şirketlerin dünya markası olma yolunda hızlı adımlar atabileceğini belirtti. Her şirketin markalaşma stratejisi belirlemesi gerektiğini vurgulayan Acar, "Sunduğu hizmet ve ürünlerle fark yaratan şirketler, rakiplerinden sıyrılarak öne çıkıyor." dedi.

Sony Eurasia Ceo"su Mohsen Noohi, Bayer Türk Ceo"su Dr. Alex Hamann, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Genel Müdürü Franz G. Koller, Unilever Türkiye Ceo"su İzzet Karaca gibi isimler başarının sırlarını ve zirvede kalmanın yollarını iş dünyasının lider ve lider adayları ile paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları