26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EİB Moda Tasarım Yarışması Sonuçlandı
08 Kasım 2007 Perşembe 13:43

EİB Moda Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen EİB 3. Moda Tasarım Yarışması'nı Zuhal Tekin kazandı.

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl Karnaval teması ile hazırlanan EİB 3. Moda Tasarım Yarışması finali 6 Kasım 2007 Salı günü İzmir Uluslararası Fuar Alanı Kültürpark’da muhteşem bir gece ile yapıldı.

Birbirinden başarılı 12 yarışmacı finalistin hazırladığı Karnaval temalı tasarımlar, basın, iş ve moda dünyasının davetlileri tarafından büyük alkış aldı.

Final Gecesi’nde konuşan Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi, Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünü uluslararası alanda ileri götürecek adımları atmayı hedeflediklerini, bu amaçla 3 yıldır moda tasarım yarışması düzenlediklerini söyledi. Eskinazi, “Moda Tasarım Yarışması organizasyonu ile dünya piyasalarında rakiplerimizden farklı olmamızı sağlayacak olan genç moda tasarımcılarını sektörümüze kazandırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Karnaval konseptine göre Koreograf Öner Evez tarafından hazırlanan Defile salonuna bir birinden ilginç aktiviteler ile alınan konuklar, hazırladıgı koreografiylede defilede;

Hande Subaşı, Tülin Şahin, Ece Sükan, Yüksel Ak, Pınar Tezcan, Ahu Yagtug, Tanya, Arzu Pavlova, Fatma Yaman, Özge Ulusoy, Duygu Akdeniz, Sanem Balcı, Lara Surol, Bürde Aslan ve Dolunay Ergin gibi Türkiye’ nin top modelleri görev aldı.

Yarışmanın Jüri Başkanlığını yapan Emre Kızılgüneşler’in yanı sıra Türkiye’nin Başarılı moda tasarımcılarından Evrim Timur, Zeynep Tunuslu, Cengiz Abazoğlu, Ertan Kayıtken, Ressam İsmail Acar, Moda Editörü Hakan Öztürk, Moda Fotografçısı Tamer Yılmaz, Tekstilci Tania Eskinazi Guruşçu, WGSN Türkiye Direktörü Müjde Abdis Güçlü, Fashion Tv. Genel Müdürü Enis Onat, Dokuz Eylül Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü Başkanı Sühandan Özay, İstanbul Aydın Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü Başkanı Nihal Bolkol ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü Başkanı Şölen Kipöz’den oluşan 15 kişilik bir birinden değerli jüri en başarılı 3 tasarımcıyı belirlemekte zorlandılar.

Başarılı Tasarımcılara Yurtdışında Eğitim Müjdesi

Ege İhracatçı Birlikleri Moda Tasarım Yarışması’nda dereceye giren genç tasarımcılara bir de müjdeli haber geldi. Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Jak Eskinazi, şöyle konuştu: “Yarışmada dereceye giren finalistlere bir de güzel haber vermek istiyorum. Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerinin ulusal düzeyde düzenledikleri moda-marka tasarımı, teknolojik, endüstriyel, görsel, yazılım ve ambalaj tasarımı yarışmalarında dereceye giren tasarımcılar arasından Müsteşarlık tarafından seçilecek en fazla 15 tasarımcının uluslararası düzeyde kabul görmüş yurt dışındaki eğitim merkezlerinde alacakları eğitim giderlerinin destekleneceğini belirtmiştir. 2007 yılı başlarında yarışma duyurularına başladığımız sırada Tebliğ hazırlık çalışmaları hala devam ettiği için ancak şimdi duyurabiliyoruz. Bu konudaki desteğinden ötürü İhracat Genel Müdür Yardımcısı Ziya Altunyaldız’a teşekkür ediyoruz.”

EİB 3. Moda Tasarım Yarışması” nda; Final Gecesi’nde birinciliği Zuhal Tekin, ikinciliği Yasemin Özeri, üçüncülüğü: İpek Aygül alırken, Birinciye 10.000.-YTL ve WGSN’e 1 yıllık üyelik, ikinciye 6.000.-YTL ve üçüncüye 4.000.-YTL. para ödülleri verildi.

Defilenin ardından kokteyl prolonge için ayrı bir salona geçen konuklar gecenin büyüsüne DJ'lerin ve dansçıların eşliğinde hazırlanan Fashion After Parti ile geceye devam ettiler.

İzmir’in en büyük organizasyonları arasına giren bu geleneksel dev organizasyon için İzmirliler Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yarışma Komitesi Başkanı Emre Kızılgüneşler’i, Komite Üyelerini, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Eskinazi ve Koreograf Öner Evez’i tebrik ve alkış yağmuruna tuttular.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları