23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğlenirken Öğrendiler
13 Aralık 2010 Pazartesi 15:51

Eğlenirken Öğrendiler

2500 öğrenci fen deneyleri ile öğrendi, meyve suları ile eğlendi.

Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) ve Mad Science-Educa işbirliği, Kartal Belediyesi ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile "Meyve Sularının Gizemli Dünyası" adı altında eğlendirici bir bilim gösterisi tasarladı! Bilimsel alt yapısı Mad Science tarafından hazırlanan, Kanada"da yaratılan ve özellikle ilköğretim öğrencilerine fen bilimlerini keyifli bir şekilde aktarmayı amaçlayan gösteri, geçtiğimiz hafta Uğur Mumcu YKYM Kültür Merkezi"nde gerçekleşti. Her gün birer saatlik iki gösteri sahneye koyan uzman eğitmenler, 2500"e yakın ilköğretim öğrencisi ile buluştu
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz "ün özel desteğiyle, Kartal İlçesi kapsamında yer alan ilköğretim okullarından 1. - 6. sınıf öğrencilerinin özel olarak davet edilerek dahil edildiği "Meyve Sularının Gizemli Dünyası" gösterilerinde çocuklar, meyve sularının bilinçli tüketimi konusunda bilgilendirildiler.
"Meyve Sularının Gizemli Dünyası" gösterisi için söz konusu kurumların bir araya gelmelerine önayak olan MEYED Genel Sekreteri Ebru Akdağ ilköğretim çağındaki çocukların eğitiminde, sağlıklı beslenme bilincinin büyük önemi olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
"Türk meyve suyu sektörünü ve üretici firmalarını, markalarını temsil eden bir dernek olarak bizler, sadece sektörün büyümesi ve ekonominin gelişmesi için değil, tüketicinin bilinçlenmesi için de oldukça önemli adımlar attığımıza inanıyoruz. 2009 yılında başlattığımız ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen "Ya 5 meyve ye ya suyunu iç" kampanyamızın bir fazını oluşturan "Meyve Sularının Gizemli Dünyası" projemizde de bu toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz. Çocuklarımızı eğlendirirken bilgilendirmek konusunda Mad Science eğitmenleri ile de aynı çizgide duruyoruz. Buluştuğumuz bu noktada, öğrencilerimizi hem şaşırtmayı, hem bilimin farklı bir dünyasının kapılarını onlara aralamayı hem de her içeceğin bir meyve oranı etiketi olduğunu anlatmayı ve sağlıklı beslenme ilişkisine yönelik bilgi sahibi olmalarını, hatta yeri gelirse ebeveynlerini bile bu konuda uyarmalarını sağlamayı hedefledik."
Akdağ, sağlık bilincine sahip olan bir kuşak yaratmayı temel amaç edindiklerine değinerek, önümüzdeki yıl da bu projenin devamı yolunda çalışmalara başladıklarını ayrıca ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları