14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitime 2 Yeni Okul Daha
06 Mart 2012 Salı 00:26

Eğitime 2 Yeni Okul Daha

Sapanca’da kurulacak olan Nazmiye–Ömer Sözer İlköğretim Okulu ile İzmit’te kurulacak M. Sinan Dereli İlköğretim Okulları’nın protokolleri imzalandı

İmza törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürleri ve yerel yönetimler de katıldı.

Okullar hakkında detaylı bilgi veren Dereli konuşmasında 2013 yılında hizmete girmesi beklenen iki okulunda dersliklerine, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni uygulamaya sokulan ve e-Dönüşüm Türkiye projesi kapsamında üretilen ve ülkemizin bilgi toplumu olma sürecindeki eylemleri tanımlayan rapor ve planlamalarda yer alan hedefler doğrultusunda, BT araçları yerleştirileceğini ve akıllı tahta sistemleri ile donatılacağını aktardı. Aile olarak toplamda iki eğitim kurumunun inşaatı için 16 Milyon TL bütçe ayırdıklarını açıklayan Dereli, İzmit Hapishanesi’nin arazisinin de kendilerine verilmesi durumunda oraya da bir Anadolu Meslek lisesi yaptıracaklarının müjdesini verdi.

Sapanca Nazmiye – Ömer Sözer İlköğretim Okulu

Sapanca’da 7400 m2 arazi üzerinde 7800 m2lik alana kurulan Nazmiye – Ömer Sözer İlköğretim okulu her biri 24 öğrencilik toplam 27 derslik, fen laboratuvarları, müzik ve resim derslikleri, kütüphane, 175 kişilik konferans salonu yer alacak. Bunlara ek olarak jimnastik salonu, 308 kişilik yemekhane, kafeterya ve 2 voleybol, 1 basketbol sahası olmak üzere açık spor sahaları da inşa edilecek.

                                                                                              

İzmit M. Sinan Dereli İlköğretim Okulu

İzmit’te eski hapishanenin yanında yer alan 11.500 m2lik arazi üzerine inşa edilecek 8,200m2lik bir okul binası olarak projelendirildi. 648 öğrenci kapasiteli okul 27 derslik, fen laboratuvarları, müzik ve resim derslikleri, kütüphane, 230 kişilik konferans salonu, jimnastik salonu, 300 kişilik yemekhane, kafeterya ve açık spor sahalarına sahip olacak.

Dereli ailesinin günümüze kadar sağlık ve eğitime destek vermek amacıyla hayata geçirdiği projeler arasında Muammer Dereli İzmit Şirintepe Sağlık Ocağı, Muammer Dereli İzmit Şirintepe Kültür Evi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sürmene Deniz Bilimler Fakültesi Muammer Dereli Kampüsü, Türkan Dereli İlk Öğretim Okulu, Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi ve Bilgün Dereli Ana Okulu bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları