08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitimde Değişim Platformu
11 Mayıs 2012 Cuma 10:55

Eğitimde Değişim Platformu

Doğa Koleji, oluşturduğu Eğitimde Değişim Platformu ile Yeni Nesil Eğitim Anlayışı’nı bizzat öğretmenlerin projeleri ile şekillendiriyor.

Modern eğitim tekniklerinin kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleşen çalışmaya 215 proje katıldı. Proje kapsamında öğretmenler eğitim ve öğretime yönelik özgün projelerini paylaşarak yarışmaya katıldılar. İstanbul Üniversitesi akademik kurulu tarafından seçilen 28 proje5 Mayıs 2012 tarihinde Doğa Koleji Ataşehir kampüsünde sergilendi.

Doğa Koleji, Sorgulayan, analiz eden, eleştiren ve sentezleyen bir anlayışı temsil eden Eğitimde Değişim Hareketi, Yeni Nesil Eğitim Anlayışı’nı, bizzat öğretmenler tarafından oluşturulan projeler yardımıyla, modern eğitim tekniklerinin kullanılmasını Türkiye’de yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirdi. Mumin Sekman moderatörlüğünde gelişen proje kapsamında öğretmenler çocukların eğitimine ve öğretimine yönelik özgün, yaratıcı ve fark yaratan projelerini paylaşarak yarışmaya katıldılar.

Yarışmaya katılan toplam 215 proje, İstanbul Üniversitesinin akademik kurulu tarafından değerlendirildi ve seçilen 14’ü Doğa Koleji öğretmenlerinden olmak üzere, 28 proje 5 Mayıs 2012 ‘de Doğa Koleji Ataşehir kampüsünde sergilendi. Seçilen projeye sahip öğretmenler aynı gün çocukların eğitimine yönelik, dijital çağda İngilizce dil öğretimi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisinde Nasa programı, öğrencilerde kişilik değişimi, üstün zekâlı çocukların eğitimi gibi 17 farklı konunun uzmanlarından eğitim alma fırsatını yakalayacaklar.

Bilgiyi etkin kullanmanın önemi…

Doğa Koleji’nin özgün eğitim anlayışıyla birebir örtüşen yeni nesil eğitimde, kara tahta yerini akıllı tahtaya; sus sessizce dersi dinle anlayışı ise konuş, anlat, eleştir görüşünü söyle yaklaşımına bırakıyor. Eğitim gelecekte, artık bireylere evrensel değerleri, çevre bilincini, duyarlı vatandaş olmayı, barışı, modern bilimi, spor bilincini, insan sevgisini ve günlük yaşam için gerekli davranışları aşılamayı amaçlıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı ve hızlandığı günümüzde geçmişin doğruları, bugünün yanlışları olabiliyor. Bu anlayışla, öğrencileri saf bilgiye boğmak yetersiz kalırken, asıl önemli olan öğrencilere, bu bilgilere en etkili şekilde ulaşmayı ve bunları en doğru şekilde kullanmayı öğretebilmek haline geliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları