25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Edward de Bono, THE CUPa Geliyor
07 Ocak 2012 Cumartesi 21:38

Edward de Bono, THE CUP'a Geliyor

Yaratıcı düşünce metodolojisinin kurucusu Edward de Bono, 26 – 27 Ocak’ta Marketing Türkiye ve MMI organizasyonda yapılacak THE CUP’a geliyor.

Dünyanın en büyük reklamcılarını, dört kıtanın en yaratıcı işlerini değerlendirmek üzere İstanbul’da ağırlayacak olan The CUP’ın düşünsel derinliğini oluşturan Istanbul Creativitiy Summit / İstanbul Yaratıcılık Zirvesi, entelektüel fırtına yaratacak. Zirve’nin Yaratıcı Düşünürlerin Sahnesi yıldızlarından biri de Edward de Bono. Zirvenin ikinci günü Yaratıcı Potansiyelinizi Açığa Çıkarın başlığı ile yapacağı konuşmasında, de Bono dinleyenlerini içlerindeki sınırsız yaratıcılıkla buluşturacak.
Bono konuklara “Yaratıcı potansiyelinizin uçsuz bucaksız sınırlarına dokunmak ister misiniz?” diye soracak ve bunun nasıl başarılacağının yanıtlarını verecek. Ünlü düşünür, zirvede yapacağı konuşmayla gerçek yaratıcı potansiyelin ortaya çıkmasına katkı verecek. Ayrıca hızla değişen dünyadaki fırsatları görmek ve zorluklarıyla başa çıkabilmek için gün geçtikçe önemi artan yaratıcı düşüncenin değerli bir kaynak olduğunu anlatacak.
Lateral Thinking adlı eseriyle 1970’li yıllarda pazarlama ve girişimcilik alanında büyük ses getiren düşünür, ardından yayınlanan Altı Şapkalı Düşünme Tekniği kitabı ile de yaratıcı düşünce konusunda global ölçekte bir otorite olarak literatüre geçti. Yazdıkları 40 dile çevrilmiş ve toplam 76 kitaba imza atmış düşünür; Nokia, Siemens Nestle, Bosch (Germany), Goldman Sachs, Ernst & Young gibi bircok global şirkete danışmanlık yapıyor; birçok hükümete ise ekonomi, işsizlik, emeklilik, sağlık eğitim gibi makro konularda tavsiyelerde bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları