22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EDU Sonbahar Eğitimleri Başlıyor
15 Ağustos 2012 Çarşamba 19:49

EDU Sonbahar Eğitimleri Başlıyor

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi’nden Sonbahar Açık Eğitim Programları

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi – EDU, iş dünyasındaki en güncel konuların ele alındığı, rekabet koşulları ve uluslararasılaşma stratejileri gözetilerek, en yenilikçi yaklaşımlarla tasarlanmış Sonbahar Açık Eğitim Programları'na başlıyor.

Liderlik ve Yönetim Simulasyon Atölyeleri ve Analitik Yöneticilik Eğitim Programları ve Business Beyond Borders - Uluslararasılaşma Eğitim Programları olmak üzere iki ana başlık altında toplanan eğitimler Sabancı Üniversitesi’nin güçlü eğitmen kadrosu yanı sıra, uzun yıllardır iş dünyasında danışmanlık yapmakta olan, alanında bilinen pek çok isim tarafından veriliyor.

Genel katılıma açık olarak sunulan programlar, şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda kuruma özel olarak da tasarlanabiliyor. Programların erken kayıt son başvuru tarihi 1 Eylül 2012.

Erken kayıtlarda ücretler üzerinden yüzde 20 oranında indirim uygulanacak. Katılımcılar  20 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak eğitimlere edu.sabanciuniv.edu/acikegitimler/ adresinden kayıt yaptırılabilecekler.

Liderlikten stratejiye uzanan geniş yelpazede eğitimler
Eğitim dizisinde; Liderlik Simulasyon Atölyesi, Yönetim Simulasyon Atölyesi, Pazarlama Yönetimi Simulasyon Atölyesi, Analitik Pazarlama Yönetimi Atölyesi, Küresel Ufuk Turu, Stratejik Pazarlama Simulasyon Atölyesi ve Blue Ocean (Mavi Okyanus) Stratejik Rekabet Simulasyon Atölyesi gibi geniş bir yelpazede çok farklı bakış açılarını yaşayarak öğrenme imkanı sunan simulasyon atölyeleri yer alıyor.

su-edu.com/acikegitimler/ae1.htmlLiderlik Simulasyon Atölyesi, takım bazlı ve çok oyunculu bir liderlik simulasyonu olup, katılımcılara liderlik, karar alma, iletişim, ileribildirim ve ekip çalışması gibi beceriler kazandırıyor.

Yönetim Simulasyon Atölyesi  gerçek dünyadaki yönetimsel karar süreçlerinin içinde finans kavramlarını uygularken, şirketin performansını piyasayla olan bütünsel ilişki içinde değerlendirme fırsatı sunuyor.

Pazarlama Yönetimi Simulasyon Atölyesi, pazarlama verilerinin ışığında strateji geliştirme ve taktiksel uygulama entegrasyonu sonucu pazarlama yatırımlarının geri dönüşünün nasıl maksimize edilebileceğinin anahtarını sunuyor.

Analitik Pazarlama Yönetimi Atölyesi, segmentasyon, konumlandırma, yeni ürün geliştirme, doğrudan pazarlama, yaşam boyu müşteri değeri gibi temel pazarlama tekniklerinin teoriden uygulamaya nasıl dönüştüğünü örneklerle ortaya koyuyor.

Küresel Ekonomik Ufuk Turu, Dünya sistemleri kuramını (World Systems Theory) temel alarak, küresel ekonomi ve dünya finansal sisteminin en güncel bilgiler ışığında ele alındığı ufuk açıcı bir seminer.

Stratejik Pazarlama Simulasyon Atölyesi, şirket yöneticilerine, rekabetçi pazarlama stratejileri tasarlama ve uygulama yetkinliği  kazandırıyor.

Blue Ocean (Mavi Okyanus) Stratejik Rekabet Simulasyon Atölyesi şirket yöneticilerine rekabet ortamından sıyrılarak kendi MAVİ OKYANUS’larını nasıl yaratacaklarının yol haritasını sunuyor.

Uluslararasılaşma stratejilerini gözeterek, yerel değerleri ve pratik uygulamalarla birleştiren Business Beyond Borders Eğitim Programları başlıyor.

Sabancı Universitesi, EDU  trafından geliştirilen Business Beyond Borders  Eğitim Programları, uluslararası arenada rekabet avantajı elde etmeyi ve büyümeyi planlayan şirketlerin yöneticilerine yönelik, özgün, ufuk açıcı ve çok yönlü gelişim programlarıdır.

Business Beyond Borders  Uluslararasılaşma Eğitim Programları,  genel katılıma açık olarak sunulmalarının yanı sıra şirket ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebiliyor.

• Yurtdışında iş yapan ya da yurtdışı piyasalar açılarak büyümek isteyen kurumların tepe yöneticilerine yönelik BRIC+T LİGİNDE NELER OLUYOR? LİGDE NASIL YER ALABİLİRİZ? adlı eğitim programı;

• Yurtdışında iş yapan ya da yurtdışı piyasalara açılarak büyümek isteyen kurumların, uluslararası pazarlarda doğru stratejiler belirlemeleri için anahtar bilgiler veren KÜRESELLEŞEN DÜNYADA BÜYÜMENİN ANAHTARLARI adlı eğitim programı;

• Şirketlerin hedef dış pazarlara açılımında ve ihracatlarını arttırmalarında destek olan
• İHRACATINIZI BİZİMLE ARTIRIN adlı eğitim programı;

• Yurtdışındaki yatırım fırsatlarını yerinde değerlendirmek isteyen şirketleri sınırlar ötesi keşfe davet eden SINIRLAR ÖTESİ İŞ DÜNYASINI KEŞİF TURU adlı eğitim programı;

• Yurtdışında görev yapan ya da görevlendirilecek olan insan kaynakları yöneticilerinin etkin görevlendirilmelerini ve başarı yaratacak uygulamalar gerçekleştirebilmelerini sağlayan Human Resources Management Beyond Borders programı kapsamında; SİZ EXPATLARINIZ İÇİN HAZIR MISINIZ? adlı eğitim programı;

• Yurtdışında görevde bulunan veya aday olan yöneticilerin ve çalışanların kültürel şok ve adaptasyon sorunlarının giderilmesi için bir ön yardım çantası sunan KÜLTÜR ŞOKU EĞİTİMİNİZ VE SURVİVOR KIT ÇANTANIZ HAZIR adlı eğitim programı;

• Sınır ötesi kültürler,ülkeler veya bölgelerde başarılı müzakere yöntemlerini öğrenme fırsatı sunan LOCAL NEGOTIATIONS BEYOND BORDERS adlı eğitim programı;

• Küreselleşen dünyada rekabet eden şirketlerin tedarik zinciri yönetimini, organizasyonun yönetiminin tümüne entegre eden MASTER YOUR SUPPLY CHAIN BEYOND BORDERS adlı eğitim programından oluşan Business Beyond Eğitim Programları, şirketlerin uluslararasılaşma stratejilerini gözeterek, yerel değerleri ve pratik uygulamalarla birleştiren özgün ve ufuk açıcı programlardır.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları