18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eczacılık Fakültesi Öğrencileri FarmaFest’te
24 Ekim 2011 Pazartesi 16:25

Eczacılık Fakültesi Öğrencileri FarmaFest’te

Sanofi-aventis Grubu’nun, yarının eczacılarına yönelik FarmaFest şenliğinin ilki, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin katılımı ile 14 Ekim 2011’de Lüleburgaz üretim tesislerinde gerçekleştirildi.

Sanofi-aventis Grubu, eczacılarla öncelikli partner bakış açısı ile oluşturduğu iletişim platformu çerçevesindeki etkinliklerine yarının eczacıları için tasarlanan FarmaFest’i ekledi.

Sanofi-aventis Grubu Ruhsatlandırma Bölümü liderliğinde, eczacılık fakültesi öğrencilerine ve öğretim üyelerine ilaç endüstrisinde tescilli AR-GE merkezine sahip Lüleburgaz üretim tesislerini tanıtmak üzere FarmaFest şenliği düzenlendi. Lüleburgaz üretim tesislerinde gerçekleştirilen şenliğin ve grup bünyesinde çalışan eczacıların sektörel deneyimlerini paylaştığı FarmaFest’in ilkine İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden yaklaşık 80 öğrenci ve öğretim üyesi katıldı. Eczacılık fakültelerini ve genç eczacı adaylarını sanofi-aventis Grubu çalışanları ile bir araya getirmeyi hedefleyen FarmaFest’in yılda 2 kez düzenli olarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

Lüleburgaz üretim tesislerinde düzenlenen FarmaFest kapsamında genç eczacı adayları ilaç sektörünü sanofi-aventis bünyesinde çalışan meslektaşlarından dinledi. Pazarlamadan ruhsatlandırmaya, kalite güvenceden klinik araştırmalara, farmakovijilanstan üretime kadar pek çok departmanda görev alan eczacılık fakültesi mezunu sanofi-aventis Grubu çalışanları, genç eczacılara kendi kariyer planlamalarını ve şu an neler yaptıklarını aktardılar. Bulundukları pozisyonların gerekliliklerini ve dinamiklerini anlatan sanofi-aventis çalışanları, genç meslektaşlarına ilaç sektörü hakkında bilgi verirken çeşitli tavsiyelerde bulundular.

Farmafest’in açılışında konuşan İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Afife Mat öğrencilerine, “İlaç eczacının işidir” dedi ve eczacıların ilaç sektöründe de geniş çalışma imkânlarına sahip olduğunu hatırlattı. Sanofi-aventis Grubu’nun genel tanıtımının ardından, insan kaynakları, ruhsatlandırma, famakovijilans, klinik araştırmalar, pazarlama, Ar-Ge, üretim ve kalite güvence gibi departmanların sunumlarını dinleyen genç eczacı adayları, daha sonra sanofi-aventis Grubu’nun Lüleburgaz tesislerini gezerek tesiste yürütülen üretim ve laboratuvar faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. FarmaFest’in ikinci yarısında gerçekleştirilen dijital aktiviteler bölümünde ise, öğrenciler sanofi-aventis hakkındaki sunulan bilgiler ve genel kültür sorularını içeren dijital oyunlarda kendi aralarında yarıştılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları