25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eczacıbaşı, Çevre Dostu E-Kart Üretiyor
10 Ocak 2012 Salı 23:33

Eczacıbaşı, Çevre Dostu E-Kart Üretiyor

Eczacıbaşı ile Alman Giesecke&Devrient ortaklığında kurulan ve Türkiye’nin ilk yüksek teknoloji kart geliştirme ve üretim merkezi olan E-Kart, çevreye verdiği zararı sıfıra indirdi.

Türkiye’nin ilk yüksek teknoloji kart geliştirme ve üretim merkezi E-Kart, çevreye verdiği zararı sıfıra indirdi. Küresel iklim değişikliği ile mücadele çerçevesinde, karbon ayak izini en aza indirmek üzere çalışmalar başlatan ve Söz veriyoruz sloganı ile bunu kamuoyuna duyuran E-Kart, ISO 14001, ISO 18001 ve ISO 14064 belgelerini almasının ardından, üretim faaliyetleri sonucu sebep olduğu karbon salınımını absorbe edecek 2300 adet fidan dikimini gerçekleştirerek, çevreye verdiği verdiği zararı sıfır düzeyine indirdi.

Sürdürülebilir kalkınma çalışmalarının önemine ve yaşanabilir bir dünya için bu konuda herkesin çaba göstermesinin gerekliliğine dikkat çeken E-Kart Genel Müdürü Enver İrdem, “Yenilenemez kaynaklara dayalı enerji tüketimimizi azaltmaya, enerji gereksinimimizi yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendirmeye, değer zinciri girdi gereksinimlerimizi yenilenebilir enerji kaynakları ile üretim yapan iş ortaklarından karşılamaya, karbon ayak izimizi gönüllü karbon piyasalarından alacağımız karbon kredisi ile sıfırlamaya söz vermiştik ve bugün sözümüzü tutmanın, gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Eczacıbaşı ve Alman Giesecke&Devrient ortaklığında 2001 yılında üretime başlayan E-Kart, Türkiye’nin ilk Visa/Europay onaylı kredi kartı, akıllı kredi kartı üretimi ve personalizasyonu yapabilecek tesisine sahip bulunuyor. Türkiye’deki ilk Sim kart üretim tesisi ünvanına da sahip olan E-Kart’ın yıllık kart üretim kapasitesi 54 milyonu aşıyor.

2004 yılında şeffaf kartları, 2005 yılında dokulu ve kokulu kartları (kozmetik, kahve vb.), 2006 yılında ayna kartları ve holografik kartları, 2008 yılında fosforlu ve ısıyla renk değiştiren kartları, 2009 yılında 39 ayda çözünen çevreci kartları, 2010 yılında görme engelliler için braille alfabeli kartları, 2011 yılında pırlanta taşlı kartlar ile antibakteriyel kartları tüketicinin hizmetine sunan E-Kart, Türkiye’de bankacılık ve GSM kartları pazarındaki liderliğinin yanı sıra, Moldova, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan ve Kazakistan’da da büyük satıcı konumuna ulaşmış bulunuyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları