17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EBSOda AB Konferansı
06 Aralık 2007 Perşembe 11:17

EBSO'da AB Konferansı

EBSO, İKV ve Dokuz Eylül Üniversitesi AB Anabilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen konferans 10 Aralık Pazartesi günü EBSO’da gerçekleştirilecek.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) ve Dokuz Eylül Üniversitesi AB Anabilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen Tam üyelik yolundaki Türkiye ve Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye yakın bölgelere yaklaşımı; yeni açılımlar ve işbirliği fırsatları konferansı 10 Aralık Pazartesi günü EBSO’da gerçekleştirilecek.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın ve İKV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak konferansın birinci oturumunun konusu Türkiye’nin AB’ye Katılım Süreci ve Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye Yakın Bölgelere Yönelik Politikaları olacak. Başkanlığını EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar’ın yapacağı oturumda DEÜ AB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır, Türkiye-AB Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Haluk Günuğur AB’nin balkanlara Yönelik Politikaları ve Türkiye’nin rolü Avrasya Stratejik Araştırma Merkezi Kafkasya Uzmanı Hasan Kanbolat Güney Kafkasya ile ilişkileri ve Türkiye’nin rolü konularını anlatacaklar.

AB ve Yakın Çevresi: İlişkilerin Sektörel Boyutu ve Türkiye’nin Rolü (enerji, çevre, ulaştırma) konulu ikinci oturumun başkanlığını ise EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Kalpaklıoğlu yapacak. Ukrayna Avrupa Etüdleri Birliği ECSA Başkanı ve Donetsk Üniversitesi AB Kürsüsü Başkanı Prof.Dr. Roman Petrov AB-Ukrayna İlişkileri, İşbirliği ve Türkiye’nin Rolü, Prof. Dr. Georges Delcoigne AB Yeni komşuluk politikası ve Aday ülke Türkiye’nin sağlayacağı katkılar Çisel İleri AB, Türkiye, Yakın Bölgeler ve Enerji Konusunda İşbirliği konularında konuşacaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları