18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eagle Mobile Arnavutlukta Hayata Geçiyor
17 Aralık 2007 Pazartesi 11:45

Eagle Mobile Arnavutluk'ta Hayata Geçiyor

Arnavutluk’un yeni GSM Operatörü Eagle Mobile, 2008’in Mart ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak.

Arnavutluk’un telekomünikasyon firması ALBTelecom’a ait GSM operatörü Eagle Mobile’ın teknik altyapı çalışmaları için Huawei firması ile anlaşma imzalandı. Eagle Mobile, 2008’in Mart ayından itibaren Arnavutluk halkına hizmet vermeye başlayacak.

Arnavutluk Devleti, Çalık Grubu ve Türk Telekom ortaklı Albtelecom’a ait GSM operatörü Eagle Mobile, Arnavutluk halkına daha ucuz ve kaliteli hizmet sunmak için gerekli altyapı anlaşmalarını imzaladı. Eagle Mobile’ın tüm teknik altyapısını kuracak firmayı belirlemek üzere açılan ihalede, sıkı bir değerlendirme sürecinin ardından Huawei firması ile 11 Aralık 2007 Salı günü altyapı anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Huawei firması Arnavutluk’ta bir ilki gerçekleştirerek, Eagle Mobile için 3G teknolojisine hazır bir altyapı kuracak. Yapılan anlaşma uyarınca, Eagle Mobile, 2008’in Mart ayından itibaren Arnavutluk halkına hizmet vermeye başlayacak.

Çalık Holding Genel Merkezi’nde gerçekleşen imza törenine Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Eagle Mobile CEO’su Ali Taşkın, Huawei Technologies Başkan Yardımcısı Mr. Tian Feng ve Huawei Orta Doğu - Kuzey Afrika Bölge Başkanı Mr. Qibing Tang’ın katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, hedeflerinin Arnavutluk halkına dünya standartlarında en iyi hizmeti vermek olduğunu, Eagle Mobile için gerçekleştirilecek bu yatırım ile bu yolda önemli bir adım daha atıldığını belirtti. Eagle Mobile CEO’su Ali Taşkın ise konuşmasında, sektöründe bir dünya devi olan Huawei firmasıyla gerçekleştirecekleri güçbirliği sayesinde, Arnavutluk halkına, 3G teknolojisine hazır, en gelişmiş mobil telekomünikasyon sistemleriyle hizmet verecek olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Huawei Technologies’in Başkan Yardımcısı Mr Tian Feng ise anlaşma ile ilgili görüşlerini şöyle belirtti: “Arnavutluk halkının Eagle Mobile’ın sunacağı hizmetlerden çok memnun kalacağından eminiz. İhtiyaç duyulan yüksek teknoloji imkanlarının şirketimiz tarafından karşılanacak olması ise bizim için gurur ve mutluluk vericidir”. Dünya çapında operatör firmalara, yeni nesil telekomünikasyon ağı çözümleri sunan lider bir firma olan Huawei Technologies, müşterileri için uzun vadeli değer ve gelişme potansiyeli sağlayacak yenilikçi çözümler üretiyor. Huawei, aralarında Telefonica, Telecom Italia, British Telecommunications - BT, T-Mobile, China Mobile’ın da yer aldığı dünyanın en büyük 50 operatöründen 31’ine yani 100’ün üzerinde ülkede 1 milyardan fazla kullanıcıya ürün ve hizmet sağlıyor.

Eagle Mobile GSM şirketi Albtelecom’un özelleştirmesi sürecinde Çalık Grubu şirketlerinden Çalık Enerji AŞ’nin telekomünikasyon alanındaki kuruluşu CETEL’e devrolmuştu. Şirketin yüzde 76’lık hisseleri Çalık Grubu ve Türk Telekom konsorsiyumu tarafından devralınmıştı. Yeni ismi CT Telekom olarak belirlenen şirketin hisselerinin yüzde 80’si CETEL’e, yüzde 20’si ise Türk Telekom’a ait bulunuyor. Anahtar teslim olarak gerçekleştirilecek proje 26 milyon Avro’ya mal olacak. .

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları