10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EAF İstihdam Politikasını Konuşacak
08 Aralık 2010 Çarşamba 14:45

EAF İstihdam Politikasını Konuşacak

Koç Üniversitesi-TÜSİAD Ekonomik Araştırma Forumu (EAF) istihdam konulu bir konferans düzenleyecek.

Koç Üniversitesi-TÜSİAD Ekonomik Araştırma Forumu (EAF), 18 Aralık 2010 Cumartesi günü İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli"nde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer"in katılımıyla, "Türkiye"de İstihdam Politikası" başlıklı bir konferans düzenleyecek.
Konferansın açılış konuşmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan tarafından yapılacak.
İki oturumdan oluşacak konferansın ilk oturumunda Türkiye"de istihdam sorunun arka planı ele alınacak. Bu bölümde öncelikle Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İnsan Tunalı işgücü piyasasında köklü sorunlar ve politika zorluklarını ele alan bir sunum gerçekleştirecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Birol Aydemir istihdam konusundaki politika seçeneklerini hükümet perspektifinden ele alacak. Wisconsin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. John Kennan ise konuya küresel bir boyuttan bakarak, akademik perspektifi değerlendirecek.
İkinci oturumda ise konuyla ilgili son gelişmeler masaya yatırılacak. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Seyfettin Gürsel ile Yrd. Doç. Dr. Gökçe Kolaşin 2008-2009 krizinin işgücü piyasasına asimetrik etkilerini ele alacak. ODTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Ercan "Okuldan İşe Geçiş" konusunu değerlendirecek.
Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İnsan Tunalı"nın yöneteceği sonuç panelinde ise panel katılımcıları istihdam sorununa ilişkin politika seçeneklerini değerlendirecekler. Panele ayrıca, Dünya Bankası Beşeri Kalkınma Programı Ülke Sektör Koordinatörü Ridao-Cano Cristobal katılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları