26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
E-İstihdam Projesine Siemens Çözümü
16 Temmuz 2008 Çarşamba 15:10

E-İstihdam Projesine Siemens Çözümü

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri, İŞKUR'un istihdam sürecini Internet ortamına taşıdığı e-istihdam projesine ait altyapı çalışmalarını tamamladı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından geliştirilen e-istihdam projesinin altyapı çalışmaları Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri tarafından hayata geçirildi. Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Ali Rıza Ersoy, proje için yaklaşık iki yıl çalıştıklarını, bu projeyle birlikte İŞKUR"un istihdam sürecinde çok daha hızlı ve etkin bir şekilde faaliyetlerine devam edebileceğini söyledi.

Proje sayesinde Internet ortamına taşınan istihdam sürecinin hem işveren, hem de iş arayanlar açısından büyük fayda sağlaması, nitelikli iş gücünün de sistemi aktif bir şekilde kullanması bekleniyor. Ali Rıza Ersoy, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede İŞKUR"un Internet üzerinden işlem yapabilecek olmasının e-devlet"e giden yolda önemli bir kilometre taşı olduğunu, Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri"nin benzer projelerle Türkiye"nin e-dönüşümüne katkı yapmaya devam edeceğini söyledi. Türkiye"nin Avrupa Birliği"ne üyelik sürecinde e-dönüşüm projelerinin kilit rol oynayacağını belirten Ali Rıza Ersoy, uzman mühendis ve proje yöneticilerinden oluşan deneyimli ekibiyle Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri"nin Türkiye"nin geleceği ve vatandaşlarının daha iyi hizmet almasını sağlamak için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Sistem nasıl işliyor?

İş arayanlar Internet üzerinden kuruma kayıt olup açık pozisyonları görerek başvuru yapabiliyor, İŞKUR tarafından planlanan iş gücü yetiştirme kurslarına Internet ortamından başvurabiliyorlar. İşverenler ise yasal zorunlulukları nedeniyle vermeleri gereken bilgileri, İŞKUR'a kolayca ulaştırabiliyorlar. İş arayanlar ve işverenler, Internet üzerinden talep dilekçesi - işveren bildirgesi girebiliyorlar.

Ayrıntılı bilgi için www.iskur.gov.tr adresi ziyaret edilebilir.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları