17 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Düşler Atölyesi ve Nokia, Dünya Bankası’nda
15 Mayıs 2007 Salı 10:14

Düşler Atölyesi ve Nokia, Dünya Bankası’nda

Düşler Atölyesi projesi, Dünya Bankası’nın düzenlediği “Doğu Avrupa ve Orta Asya Gençliği: Siyasetten Eyleme” adlı konferansta tanıtılıyor.

Nokia, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation – IYF) işbirliği ile 2003 yılında başlayan Düşler Atölyesi projesi, 21-25 Mayıs tarihleri arasında Roma’da düzenlenecek olan “Doğu Avrupa ve Orta Asya Gençliği: Siyasetten Eyleme” adlı konferansa katılıyor.

Konferans kapsamında, Nokia’nın sponsorluğunda 23 Mayıs Çarşamba günü yapılacak olan “Gençlerin Gelişiminde Kültür ve Sanatın Rolü” oturumunda, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Eğitim Departmanı Yöneticisi Suat Özçağdaş, Düşler Atölyesi projesini tanıtacak. Özçağdaş sunumunda, Düşler Atölyesi’nin amaçlarını, yöntemlerini ve bugüne dek elde ettiği başarıyı aktaracak. 2003 yılından bu yana sadece çocuklara değil, gönüllülere sağlanan faydayı da ele alacak olan Suat Özçağdaş, sanatın çocuk ve gençler üzerindeki olumlu etkilerini katılımcılarla paylaşacak.

Nokia’dan gençlik yarışmasına destek

“Doğu Avrupa ve Orta Asya Gençliği: Siyasetten Eyleme” konferansında, Nokia ve Dünya Bankası tarafından düzenlenen “Gençleri İş ve Yurttaşlık Fırsatlarıyla Buluşturmak” adlı yarışmanın sonuçları da açıklanacak. Gençlerin, iş dünyasına geçiş ve etkin yurttaşlık ve katılım konularında daha büyük fırsatların yaratılmasına yönelik projelerinin değerlendirileceği yarışmayı kazananlar 24 Mayıs Perşembe günü duyurulacak.


Doğu Avrupa ve Orta Asya Gençliği: Siyasetten Eyleme Konferansı Hakkında

İtalyan Kalkınma İşbirliği ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen “Doğu Avrupa ve Orta Asya Gençliği: Siyasetten Eyleme” konferansı, aralarında Kosova’nın da bulunduğu 29 ülkeden, uluslararası resmi kurumlardan, uluslararası ve yerel gençlik örgütlerinden gelen heyetleri buluşturuyor. 21-25 Mayıs tarihleri arasında İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek olan konferans, Avrupa ve Orta Asya’da gençlerin sosyo-ekonomik olanaklara erişimini artırmaya ve karar alma mekanizmasına katılımlarını sağlamaya yönelik çalışmaları ele alacak. Konferansta gençlere odaklı gelişim programları ve yatırımları konusunda bir diyalog ortamı oluşturulacak ve deneyimler paylaşılacak.

Düşler Atölyesi Hakkında

Dünya çapında 2000 yılında başlatılan ve bugün 24 ülkede farklı projelerle yürütülen “Make a Connection” programında 14. ülke olarak yer alan Türkiye, Nokia, Eğitim Gönüllüleri ve Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation – IYF) işbirliği ile Düşler Atölyesi projesini yürütüyor. 2003 yılında başlayan proje, önümüzdeki 3 yılda 50 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Program içeriği Sanat Eğitimcisi Gazi Selçuk tarafından oluşturulan Düşler Atölyesi ile, çocukların yanı sıra gönüllülerin de yaşam becerileri geliştirilerek, akademik ve mesleki kazanımları artırılıyor.

İlk 3 yılını başarılı bir şekilde tamamlayan Düşler Atölyesi projesiyle, Türkiye genelinde aşamalı olarak faaliyete geçen 11 Eğitim Parkı’nda, maddi olanakları kısıtlı 30.000 çocuğa, 800 gönüllünün yardımlarıyla eğitim desteği sağlandı. Düşler Atölyesi, 2006-2009 döneminde de, mevcut 11 Eğitim Parkı’na ek olarak 10 Öğrenim Birimi’nde daha kurulan atölyelerle, toplam 14 ilde faaliyetlerini yaygınlaştırıyor. Yeni dönemde 2.500’e yakın gönüllünün desteği ile 50 bin çocuğun daha projeden yararlanması hedefleniyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Hakkında

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 7-16 yaş arası çocuklarımızın temel eğitimlerini tamamlayıcı olmak üzere, ders saatleri içinde ve dışında çok yönlü bir eğitim desteği alarak, çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde 11 eğitim parkı, 57 öğrenim birimi, 18 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 1 İl Temsilciliği ile faaliyetlerini sürdüren TEGV, kuruluşundan bu yana bir milyona yakın çocuğumuza verdiği eğitim desteğini, 300 binden fazla bağışçı ve 15 binden fazla gönüllü desteği ile gerçekleştiriyor.
http://www.tegv.org

Uluslararası Gençlik Vakfı (IYF) Hakkında

Uluslararası Gençlik Vakfı (International Youth Foundation - IYF) çocukların ve gençlerin yetiştirilmesini ilke edinen, dünya çapındaki en büyük sosyal kuruluşlardan biridir. 1990’dan bu yana 70’e yakın ülkede faaliyetlerini sürdüren vakıf, gençlerin kendi toplumlarının sorunlarına çözüm üreten ve bulundukları ortamlardaki yaşam şartlarını iyileştiren programlara destek veriyor. Uluslararası Gençlik Vakfı, bugüne kadar yüzlerce kurum ve sivil toplum kuruluşunun örnek olan sosyal sorumluluk programlarına destek vermiştir. Milyonlarca genç bireye temel yaşam beceriler kazandırarak, eğitim ve gelişim olanakları tanımıştır.
http://www.iyfnet.org

Make a Connection Hakkında

Bu program Nokia ve IYF’in dünya çapında oluşturdukları, aktif bir toplumsal yardımlaşma girişimidir. Programın amacı; çocukların ve gençlerin yaşam becerilerini geliştirerek, toplum sorunlarına karşı duyarlı ve sosyal sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Make a Connection programının uygulandığı ülkeler Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Filipinler, Finlandiya, Güney Afrika, Hollanda, İngiltere, Kanada, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti, Macaristan, Meksika, Nijerya, Polonya, Peru, Rusya, Şili, Tayland, Türkiye ve Venezüella’dır.
http://www.makeaconnection.org

Nokia Hakkında

Nokia, yarattığı üstün teknoloji, ürünler ve hizmetlerin ötesinde, topluma olumlu katkılar sağlayan bir şirkettir. Uluslararası Gençlik Vakfı ve diğer bölgesel insani ve sosyal sorumluluk programlarıyla işbirliği yaparak, gençleri, küresel ekonominin ve yeni teknolojik gelişmelerin yarattığı fırsatlardan yararlanma konusunda geleceğe hazırlamaktadır. Nokia yıllardır gençlik ve eğitim konulu çalışmalara bölgesel anlamda etkin destek vermektedir. Nokia çalışanları da dünyanın her yerindeki birçok projede gönüllü hizmet vermektedir.
http://www.nokia.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları