27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Düşlediğin Gelecek Aslında Çok Yakın
28 Aralık 2007 Cuma 13:24

Düşlediğin Gelecek Aslında Çok Yakın

M-GEN Planlama Merkezi kurucusu Ufuk Tarhan ve Dale Carnegie Türkiye kurucusu Dr. Çağlayan Bodur Düşlediğin Gelecek konulu seminerle kariyer yolunun başındaki öğrencilere yol gösterdi.

M-GEN Planlama Merkezi kurucusu Ufuk Tarhan ve Dale Carnegie Türkiye kurucusu Dr. Çağlayan Bodur Düşlediğin Gelecek isimli seminerle üniversite öğrencileri ile buluştu. Doğuş Üniversitesi Kariyer Planlama Merkezi için 26 Aralık’ta düzenlenen seminerde, Tarhan ve Bodur geleceğin doğru planlanmasının önemini bir kez daha vurguladı.

İki bölüm halinde gerçekleşen seminer, yoğun bir sınav haftasına denk gelmesine rağmen yaklaşık 250 öğrenci tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi. İlk bölümde Ufuk Tarhan kariyer yolunun başındaki öğrencilere eğlenceli örneklerle kişisel vizyon ve gelecek planlaması hakkında bilgiler verdi. İkinci bölümde söz alan Dr. Çağlayan Bodur ise öğrencilerle kişisel vizyon ve bireysel planların nasıl hayata geçirileceği ile ilgili ipuçlarını paylaştı.

İnteraktif bir biçimde düzenlenen seminerde aynı zamanda gençlerin düşledikleri geleceğe ulaşmaları için, olayları fütürist bir yaklaşımla değerlendirmelerinin gerekliliği tartışıldı. Konuşmacılar, gençlerin geleceği tasarlayıp geleceğe adım adım ilerlemelerinin öneminin altını çizerek bunun gençlere kazandıracağı rekabetçi avantajlar üzerinde durdu.

2006 yılından bu yana çalışmalarını M-GEN Gelecek Planlama Merkezi'nde somutlaştıran Tarhan, tıpkı kurumsal stratejik planlama gibi, kişisel yaşam planlamasının da öğrenilebileceğini ve yapılabileceğini savunan çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Tarhan, kişisel geleceği planlamanın, geliştirilebilir bir yetkinlik olduğunu savunuyor. Bireylerin, geliştirecekleri yeni yaklaşım ve alışkanlıklarla, istedikleri yaşamı planlayabileceklerini vurguluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları