18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya Ekonomik Forumunda Bir Türk Şirketi
04 Ekim 2007 Perşembe 12:16

Dünya Ekonomik Forumu'nda Bir Türk Şirketi

Dünya Ekonomik Forumu’nun bünyesinde kurulan Küresel Hızla Büyüyen Şirketler Topluluğu’nda bir Türk Şirketi de yer aldı. Mineks International, bu başarısıyla uluslararası arenaya Türkiye’nin de adını yazdırdı.

Türkiye'nin önde gelen global birleşme, devralma ve danışmanlık firmalarından Mineks International, Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) yeni girişimi olan Küresel Hızla Büyüyen Şirketler Topluluğu’nun kurucu üyesi oldu ve uluslararası arenada ön plana çıkmayı başardı.

Türkiye için bir şans

Mineks International Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Bülent Göktuna, bir Türk şirketi olarak Küresel Hızlı Büyüyen Şirketler Topluluğu’nun bir üyesi olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, ekonomik entegrasyonu geliştirmek ve önde gelen küresel şirketlerin uluslarası ekonomi konusundaki ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla topluluğun tanıtılmasında aktif rol oynayacaklarını belirtti. Göktuna, “Dalian, %40’ı Asya, %26’sı Avrupa, %20’si Amerika ve %14’ü Afrika ve Ortadoğu’dan gelen üyelerin network oluşturma, fikir ve uzmanlık alışverişi aracılığıyla performanslarını güçlendirilmeleri açısından önemli bir şans” dedi.

Ekonomik güçler birleştirilecek

Geçen Eylül ayında Çin’de gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu’nda kurulan ve önümüzdeki 5-10 yılda küresel çok uluslu şirketler seviyesine katılma yolunda ilerleyen 125 şirketin katılımıyla oluşturulan Küresel Hızlı Büyüyen Şirketler Topluluğu, hızlı büyüyen 500 uluslararası şirketi bir çatı altında birleştirmeyi amaçlıyor. Yaz Davos’u olarak bilinen Dünya Ekonomik Forumu’nda kurulan topluluk, aynı zamanda iş dünyasındaki ekonomik güçleri şekillendirme sorumluluğunu da kısmen üstleniyor.


Mineks International Dış Ticaret A.Ş. Hakkında

Yaptığı çalışmalardaki yüksek performans, projelerin olumlu geri dönüşümü ve müşteri memnuniyeti ile dikkat çeken Mineks International, Türkiye’nin önde gelen M&A firmalarından biridir. Uzun yıllardır, sektörlerinin en ön sıralarında yer alan müşterilerine, Türkiye’deki yatırımları doğrultusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları