16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya Çocukları Doğa Kolejinde Buluşuyor
21 Nisan 2012 Cumartesi 20:36

Dünya Çocukları Doğa Koleji'nde Buluşuyor

Doğa Koleji, bu yıl dünyanın birçok yerinden 289 öğrenci ve 57 öğretmeni 7 gün boyunca ağırlayacak.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl coşkuyla kutlayan Doğa Koleji, dünya çocuklarını da bu eşsiz bayram coşkusuna ortak ediyor. Geleneksel olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerinde, farklı ülkelerden gelen dünya çocuklarını ağırlayan Doğa Koleji, bu yıl da 27 uluslararası okullardan gelecek olan 289 öğrenci ve 57 öğretmene tam 7 gün boyunca ev sahipliği yapacak ve onlara unutulmaz bir çocuk bayramı coşkusu yaşatacak.

Eğitim sektöründe ilklere imza atan, özgün ve yenilikçi eğitim modeliyle dünyaya örnek olan Doğa Koleji, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda farklı ülkelerden gelecek olan çocukları, 23 Nisan Kültür ve Sanat Festivali’nde birbirinden renkli etkinliklere dahil edecekler. İngiltere, İtalya, Nijerya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Hırvatistan, Polonya, Almanya’dan gelen çocuklar 19–26 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da hem kültürel hem akademik hem de sanatsal platformlarda renkli bir buluşmaya imza atacaklar.

Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Doğa Koleji’nde
25 Nisan'da Ataşehir ve Acarkent Doğa Koleji Kampüslerinde düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Sanat Festivalinde tüm okulların katılım gösterdiği drama, dans, müzik performansları ve fotoğraf sergisiyle Doğa Koleji bir kez daha kültürel ve global değerleri entegre eden ayrıcalıklı eğitim deneyimlerini tüm katılımcılarla ve öğrencileriyle uluslararası bir çatı altında buluşturacak.

İstanbul’un tadını çıkaracaklar…
19 - 26 Nisan programı çerçevesinde misafir öğrenciler ve öğretmenler aralarında Miniatürk, Sultan Ahmet Cami, Mısır Çarşısı, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi mekânları ziyaret etmenin yanı sıra 21 Nisan'da düzenlenecek olan Boğaz Turunda 422 kişi boğazın eşsiz güzelliğinin tadını çıkaracaklar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları