11 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DTGde Yeni İcra Kurulu Başkanı
09 Eylül 2008 Salı 11:10

DTG'de Yeni İcra Kurulu Başkanı

İDMİB çatısı altında kurulan Deri Tanıtım Grubu (DTG) İcra Kurulu Başkanlığı'na Ali Murat Kızıltaş seçildi.

Türk derisini ile ilgili algılamayı yurt içinde ve dışında kuvvetlendirmek amacı ile kurulan Deri Tanıtım Grubu (DTG) yeni başkanını olarak ayakkabı sektörünün güçlü ismi Ali Murat Kızıltaş'ı seçti. İDMİB Başkanı Lemi Tolunay, "Deri Sektörünün tüm sivil toplum kuruluşları işbirliği ve desteği ile kurulan DTG, konsensus sağlanabilidiğinde ve sektörel dinamikler hayata geçirebildiğinde, Türkiye"de özel sektörün büyük başarılara imza atabileceğini kanıtladı" dedi.

Lemi Tolunay, "Sayın Zaim"in başkanlığı sırasında DTG, uzun yıllar unutulmayacak ve Türk derisini yarınlara taşıyan çok önemli projelere imza attı. İDMİB olarak geçmişte Sayın Zaim liderliğindeki icra kuruluna olduğu gibi yeni İcra Kurulumuz"a ve başkanı Sayın Ali Murat Kızıltaş"ın da en büyü destekçisi olacaktır. Onların da büyük başarılara imza atacaklarına olan inancımız tamdır" diye konuştu.

Başkanlığı Kızıltaş"a devreden Ümit Zaim de, "Deri Tanıtım Grubu, kuruluş aşamasındaki ortaya konan tüm hedeflerini gerçekleştirdi. Sadece kendi sektörü için değil diğer sektörler için de örnek bir yapı oldu. DTG ile sektörel sivil hareketin çıtası yükseldi. Dolayısı ile bu görev bana tevcih edilirken ve DTG projesi ile yola çıkarken belirlediğimiz hedeflere ulaşmış olduk. Bizler üzerimize düşeni yaptık ve artık görevi devretme zamanı gelmişti" dedi.

"DTG emin ellerde"
"Artık Türk dericiliğini yarınlara taşıyabilmek ve dünya konjüktöründe hak ettiği yeri alabilmesini sağlayabilmek için yeni projelerin üretilmesi gerekiyor. Bu nedenle daha genç ve dinamik kanaat önderlerinin DTG projesinin direksiyona geçmesi gerekiyordu" diyen Zaim, "Bu bir bayrak değişimidir. Sayın Kızıltaş ve yeni DTG İcra Kurulu"nun bu görevi lâyıkı ile yerine getireceğine inanıyorum. Onları destekleme ve hayata geçirecekleri projelerde yanlarında olmaya devam edeceğim." dedi.

DTG İcra Kurulu
• Ali Murat Kızıltaş - İnci Deri Mamulleri San.ve Tic.AŞ (Ayakkabı)
• Erdal Matraş - Matraş Dış Ticaret AŞ- (Saraciye)
• Sedef Orman - Derimod AŞ (Konfeksiyon)
• Mustafa Şenocak - G.R.Deri Teks.Ayk.San.Tic.Ltd.Şti. (Konfeksiyon)
• Güven Karaca - Güven Karaca Deri Tic.San.Ltd.Şti. (Deri İşleme-Saraciye)
• Ruken Mızraklı - Gündüz Kürk AŞ. (Konfeksiyon)
• Adnan Alak - Alak Tur.İnş.Deri San.AŞ. (Deri İşleme)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları