04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dr. Josef Ackermannn Öğrencilerle Buluştu
13 Nisan 2011 Çarşamba 12:10

Dr. Josef Ackermannn Öğrencilerle Buluştu

Deutsche Bank CEO'su Dr. Josef Ackermann, Sabancı Üniversitesi'nde Kriz Sonrası Finansal Sistem başlıklı bir konuşma yaptı.

Dr. Josef Ackermann, Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer"in davetlisi olarak Sabancı Üniversitesi"nde Global Financial System After The Crisis (Kriz Sonrası Küresel Finansal Sistem) başlıklı bir konuşma yaptı.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Yöneticilerle Sohbet Serisi"nde Deutsche Bank CEO"su Dr. Josef Ackermann konuşmacı oldu. Sabancı Üniversitesi"nin Tuzla"daki kampüsünde, 11 Nisan 2011, Pazartesi günü gerçekleşen seminerde Josef Ackermann, Global Financial System After The Crisis (Kriz Sonrası Küresel Finansal Sistem) başlıklı bir konuşma yaptı.

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Nakiye Boyacıgiller, açılışta, Güler Sabancı"nın Dr. Ackermann hakkında söylediği şu sözleri dinleyicilerle paylaştı: "Finansal kriz dönemlerinde, Dr. Ackermann"ı European Round Table (ERT), World Ecomomic Forum (WEF) ve Atlantic Council (AC) gibi çeşitli uluslararası konferanslarda dinleme şansım oldu. Finans dünyası ve bankacılar için zor olan bu dönemlerde, Dr. Ackermann iş dünyasını anlamış ve finans sektörüne karşı azalan güveni tekrar inşa etmek için liderlik rolünü üstlenmiştir."

Asya ve Güney Amerika"da neler olduğu üzerine örnekler ile konuşmasına başlayan Dr. Ackerrman, finansal krizlerin bedellerinin yüksek olduğunun anlaşıldığını vurguladı. Mobilitenin arttığı günümüz dünyasında, finansal krizlerin sebeplerinin tek başlarına para politikaları, politik yaklaşımlar, risk yönetimindeki küresel farklılıklar değil, bunlar arasındaki karmaşık ilişkiler olduğunu ifade etti. Dr. Ackermann, "Önümüzdeki dönemin iş modeli, tüm bu kompleks yapıyı eş zamanlı yönetmeyi gerektiriyor" dedi.

Küresel kriz hakkında örnekler veren Dr. Ackermann, günümüz dünyasında ülkeleri de finansal krizleri de izole edemeyeceğimizi söyleyerek, finans üzerine kariyer yapmayı planlayan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Finans sektörünün tüm krizlere rağmen büyük kariyer fırsatları sunduğunu belirten Dr. Ackermann, finans sektörünün, zorlukları ve çok boyutlu yapısı ile interdisipliner bilgi ve düşünce sistemi gerektirdiğini söyledi. Küresel bir sektör olarak finansın, tüm dünyadan insanları bir araya getiren, böylece sadece profesyonel gelişim için değil, ayrıca kişisel gelişime katkı sağlayan bir yapı olduğunu da sözlerine ekledi.

Önümüzdeki dönemde finans merkezlerinin eskiden olduğu gibi sadece Frankfurt ve Londra"da olmayacağını, İstanbul"un da finans merkezi olmaya başladığını söyleyen Dr. Ackermann, bu sektörde çalışacak olanların kariyerleri boyunca Şangay, Sao Paolo gibi dünyanın farklı bölgelerinde çalışmaya hazır olmalarını önerdi.

Akademisyen ve öğrencilerin sorularını da cevaplayan Dr. Ackermann, eleştiri ve geri bildirime açık olmalarını istedi. Müşterilerini dinleyip, taleplerini ciddiyetle dikkate almaları gerektiğini, kriz dönemlerinde zarar gören güveni ancak bu şekilde tekrar kazanabileceklerini de sözlerine ekledi. İş hayatı boyunca dikkat edilmesi gereken diğer önemli unsurların da kurallara uyum, kişisel duruştaki bütünlük ve sosyal sorumluluk anlayışı olduğunu ifade etti.

Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ve Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer"in davetlisi olarak Sabancı Üniversite"sinde konuşma yapan Dr. Ackermann"a, Sabancı Üniversitesi Rektörü A. Nihat Berker ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Nakiye Boyacıgiller ev sahipliği yaptı. Suzan Sabancı Dinçer"in öğle yemeğinde ağırladığı Dr. Ackermann, Güler Sabancı ile birlikte fakülte tanıtımına katılarak, Türkiye"nin ve yakın bölgenin ilk ve tek Uygulamalı Finans Eğitim Merkezi CAFE hakkında bilgi aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları