25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Double-Take Availability İstanbul’da Tanıtıldı
02 Mart 2012 Cuma 11:48

Double-Take Availability İstanbul’da Tanıtıldı

Veri yedekleme konusunda çözüm sunan Vision Solutions, replikasyon yazılımı Double-Take Availability ürününü, Türkiye pazarına sundu.

Double-Take’in Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Stratus Bilişim Sistemleri, İstanbul Point Otel’de düzenlediği toplantıda Double-Take Availability’yi tanıttı. Yaptığı konuşmada, “Hayat hesaplanamayan risklerle dolu. Olası felaketler ancak alınacak güçlü tedbirlerle önlenebilir” diyen Double-Take Teknik Müdürü Erkan Tuğral, “Dünyadaki en yeni teknolojik gelişmeleri bünyesinde taşıyan bu ürünümüzle, müşterilerimizin iş sürekliliğini sağlıyoruz. Elektrik kesintisi, doğal afet, yangın; sıkıntının kaynağı ne olursa olsun, şirketin çalışamaz hale gelmesi, telafisi zor, hatta bazen imkansız kayıplara neden olabilir. Double-Take’le çok kısa sürede normal iş akışına dönmek mümkün” dedi.

Dünyada 300 banka kullanıyor

Double-Take, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pek çok bankanın kredi kartı  swift sistemi alt yapısında iş sürekliliği için kullanılan bir çözüm. Türkiye’de pek çok bankaya swift sistemi kuran ve bu sistemlerin sürekliliği için DoubleTake’i tercih eden Fineksus şirketinden Teknik Müşteri Yöneticisi Serkan Arslan da deneyimlerini konuklarla paylaştı. Arslan, bu ürünle bankacılık sektörü için kritik önemde hizmet sunduklarını aktardı. Double-Take’in üreticisi Vision Solutions Ortadoğu ve Afrika Satış Direktörü Wouter Vancoppenolle, dünyada 300’ü aşkın bankanın Double-Take’i kullandığına dikkat çekti. Vancoppenolle, “Türkiye’de Stratus Bilişim Sistemleri ile 2012 için hedefimiz buradaki veri kurtarma ve iş sürekliliği ihtiyacını, güvenilir ve ekonomik DoubleTake çözümleri ile sağlamak ve pazarda en çok tercih edilen ürün haline gelmek“ diye konuştu.

KOBİ’ler için de ihtiyaç

Stratus Bilişim Sistemleri CEO’su Alain Soria ise “İş sürekliliği ve veri kurtarma düne kadar çok büyük bankalar, holdingler için gerekliliği olan bir konuyken, bugün iş yapış şeklini teknolojik alt yapılar üzerine kurmuş her firma için olmazsa olmaz bir ihtiyaç haline geldi. Double-Take Availability ile firmalara bu ihtiyaçları için en güçlü çözümü sağlayabiliyoruz” dedi.

Double-Take’in dünya referanslarından bazıları

ABN Amro, Total, France Telecom, Volvo, Shell It Services, Manpower, Siemens, HSBC, Deutsche Bank, Adecco, Phillips, British American Tobacco, BNP Paribas, Estee Lauder, Pfizer, AXA, BP, De Beers, Johnson & Johnson, Lufthansa.

Double-Take’in Türkiye referanslarından bazıları

İş Bankası, Akbank, TSKB, Merinos Halı, Sandoz, TSPAKB, JTI Tütün, INGbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Milli Reasürans. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları