17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DorukNet Antalyayı Buluta Taşıyor
27 Mayıs 2011 Cuma 16:14

DorukNet Antalya'yı Buluta Taşıyor

DorukNet Bulut Bilişim Bilgilendirme Toplantıları'nın üçüncüsünü Antalya'da 27 Mayıs 2011 Cuma günü gerçekleştirdi.

Best Western Khan Hotel"de gerçekleştirilen toplantıya Antalya"nın iş ve teknoloji dünyasındaki önemli temsilcileri katıldı.

DorukNet, yaklaşık sekiz ay süren çalışma ve toplam 1,5 milyon dolarlık yatırımla faaliyete geçirdiği DorukCloud hizmetini ve bulut bilişim ile ilgili merak edilen tüm konuların irdelendiği özel bilgilendirme toplantılarının üçüncüsünü İstanbul ve İzmir"in ardından Antalya"da düzenledi. Toplantıda bulut bilişimin avantajları örneklerle katılımcılarla paylaşıldı.

DorukCloud hizmetinin ayrıcalıklarından faydalanmak, detaylı bilgi almak isteyen şirketler için düzenlenen toplantı büyük ilgi gördü. Toplantı kapsamında konuşma yapan DorukNet Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şenol Doyranlı, DorukNet"in 18 yıl boyunca veri merkezi hizmetlerine odaklandığını, kurumsal yapılara özel olarak sundukları hizmet ve teknik destek altyapılarının bulut bilişim yatırımı yapacak şirketler için önemli bir güvence oluşturduğunu belirtti.

Bulut bilişimin en önemli faydalarından biri firmaların bilişim teknolojileri alanındaki yatırımlarını ciddi oranda düşürmesi. Firmalar bulut bilişim sayesinde bilişim teknolojilerindeki kaynaklarını kullandıkları kadar ödeyecekler. Bulut bilişim ile saniyeler içinde kaynak artırımı yapabilecekler. Firmalar artık sunucu, işletim sistemi ve yazılımları satın almayıp, bu kaynakların ihtiyaç duydukları kadarını üstelik istedikleri süre boyunca "hizmet" olarak kullanabilecekler. Firmalar uygulamalarını her zaman en güncel BT kaynağı (sunucu, yazılım vb) üzerinde ve çok yüksek servis sürekliliği ile hiçbir yatırıma ihtiyaç duymadan çalıştırabilecekler.

Bulut bilişim servisi, sunulacak olan servislerin hangi lokasyon ya da sunucu üzerinde bulunduğu fark etmeksizin, sanallaştırma teknolojisi ile geniş bir hizmet alanına yayılması anlamına gelmektedir. Bulut bilişim sisteminin, bilişim sektörüne kattığı değerler arasında esneklik, verimlilik, yüksek erişilebilirlik ve tüm bu avantajların yanında karlılık vardır. Bu yüzden bulut bilişim hizmetine kelime anlamı olarak yüksek erişilebilirlik, esneklik, verimlilik ve kârlılık diyebiliriz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları