26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğuş Çaydan Eğitime Katkı
20 Mart 2008 Perşembe 14:00

Doğuş Çay'dan Eğitime Katkı

Doğuş Çay, Rize'deki ilk çay işleme fabrikasını, üniversite binasına dönüştürerek, Rize Üniversitesi'ne bağışlıyor.

Doğuş Çay, eğitime verdiği destekler ile sektöre öncülük ediyor. Doğuş Çay, 2003 yılında Rize"de yaptırdığı 800 kişilik ve 24 derslikli Doğuş Çay İlköğretim Okulu"nun ardından, şimdi de 7.500 metrekare arazi üzerine kurulu yaklaşık 10.000 metrekare kapalı alana sahip, firmanın ilk çay fabrika binası olan gayrimenkulünü, Rize Üniversitesi"ne bağışladı.

Doğuş Çay için manevi nitelik taşıyan ve firmanın 6 adet yaş çay işleme fabrikalarının en eskisi olan bu tesisin, üniversiteye dönüştürülme projesi yine Doğuş Çay tarafından gerçekleştirilecek.

Doğuş Çay"ın sahip olduğu arazinin, Rize Üniversitesi"ne bağışlanmasına yönelik protokolde, arazi üzerindeki mevcut çay fabrikası binasının Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yabancı Dil Eğitim Merkezi veya üniversitenin ihtiyaç durumuna göre başka birimlerin hizmetinde kullanılmak üzere tahsis edileceği belirtildi.

1500 çalışanı ve 50.000 müstahsili ile Rize"de büyük bir aile olan Doğuş Çay"ın eğitime katkıda bulunabilmek ve iyi eğitimli yeni nesillerin yetişmesine yardımcı olabilmek için başlattığı üniversite projesinin, 24 ayda tamamlanması planlanıyor. Dürüstlüğü ve çalışkanlığı kendine ilke edinen, gerek kurumsal gerekse toplumsal sorumluluğa duyarlı olan Doğuş Çay, eğitim başta olmak üzere bu gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerine ileriki yıllarda da arttırarak devam etmeyi hedefliyor.

800 kişilik ilköğretim okulu
Doğuş Çay"ın 2003 yılında Rize merkezde inşa ettiği 24 derslik ve ortalama 800 öğrenciye eğitim verebilen Doğuş Çay İlköğretim Okulu"nun açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. 2003-2004 öğretim yılında 300 öğrenci ile kapılarını açan Bilgisayar ve internet donanımlı Doğuş Çay İlköğretim Okulu halen öğrencilere yüksek standartlarda eğitim sunmaya devam ediyor. Doğuş Çay İlköğretim Okulu hakkında daha detaylı bilgi için www.doguscayilkogretim.com adresinden faydalanabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları