25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğu Çağrı Merkezi Bitliste Açıldı
04 Mart 2011 Cuma 10:50

Doğu Çağrı Merkezi Bitlis'te Açıldı

Bitlis'in en büyük özel sektör yatırımı olan Doğu Çağrı Merkezi, Plus Telekom tarafından hizmete açıldı.

Müşteri hizmetleri bulunan firmaların çağrı merkezi operasyonlarını yürütecek olan Plus Telekom, doğunun işsizlik sorununun çözümüne destek verecek önemli bir yatırıma imza attı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, KKTC Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, BTK Başkanı Tayfun Acarer, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Bitlis Milletvekili Vahit Kiler ve bölge milletvekillerinin katılımı ile Bitlis"te hizmete giren "Doğu Çağrı Merkezi", ilk etapta 300 kişilik ekibi ile hizmete başladı. İlk müşterisi TTNet olan Plus Telekom yakında farklı şirketlere de Doğu Çağrı Merkezi"nden hizmet sunmaya başlayacak. Böylece bölgede daha çok sayıda kişi iş imkanı elde edecek.

Bitlis"te kamu kuruluşları dışında en fazla personeli bünyesinde bulunduran ve alt yapısında son teknolojiyi kullanan Doğu Çağrı Merkezi"nin açılışında bilgi veren Plus Telekom Genel Müdürü Alper Diker; "Yaklaşık 2 milyon TL"ye mal olan Doğu Çağrı Merkezi ile Bitlis ve ilçelerindeki halkımız için kurumsal bir firmada kendilerini geliştirebilecekleri yeni bir iş fırsatı yaratmak istedik. Şubat ayında başlayan hazırlıklarımızı 1 aydan kısa bir sürede hızla tamamladık ve ilk etapta 300 kişinin çalışabileceği çağrı merkezimizi hayata geçirdik. Bölgedeki yatırımlarımız hızla devam ediyor ve çok sayıda vatandaşımız yeni iş fırsatlarına sahip olacak. Bitlis"in gelişimine ivme kazandırmasını hedeflediğimiz bu yatırımın ilk gününden itibaren manevi destekleri ile bizleri güç veren tüm yetkililerimize ve yerel yönetimimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Açılış sırasında konuşma yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım; bugüne kadar Bitlis"e okullar, sağlık ocakları, üniversite gibi pek çok yatırımın yapıldığını ancak çalışmak için yeterli imkan bulunmadığını kaydetti. Üniversite sınavlarında bu kadar başarılı bir ilin gençleri için yeni iş imkanı sunacak projelere ağırlık vereceklerini ileten Bakan Yıldırım, Doğu Çağrı Merkezi"nin Bitlis ilinin işsizlik sorununun çözümüne önemli destek sağlayacağını iletti.

HEDEF 3.000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAMAK.
2010 yılında işsizlik oranın en yüksek olduğu 3 ilden birisi olan Bitlis"te oldukça sınırlı çalışma olanağı bulunuyor. İşsizlik sorunu Bitlis Milletvekili Vahit Kiler"in de gündeminde yoğun şekilde yer alıyor. Çağrı merkezi yatırımı için Bitlis"i tercih etmesinde Plus Telekom"u cesaretlendiren Milletvekili Kiler, şehir için büyük bir istihdam kaynağına vesile oldu. Plus Telekom"un bu yatırımı yeni kurulacak merkezler ile 1 yıl içinde 1.000, 2 yıl içinde 3.000 kişiye iş imkanı sunarak bölgenin en büyük çağrı merkezi olacak. Merkezde çalışacak personel 2 aylık uzman eğitiminin ardından çağrı merkezinde görevlerine başlayacak.

İSTİHDAMIN % 80"i KADINLARDAN OLUŞACAK
Çağrı merkezinde görev alacak personelin % 80"ini kadınlar oluşturacak. Yüksek eğitim ve kültür düzeyine sahip olmasına rağmen iş imkanı bulamayan yüzlerce Bitlisli kadın Doğu Çağrı Merkezi ile çalışma hayatına atılacak.

Plus Telekom, yeni açılan tesisinde firmalara çağrı merkezi hizmeti vermenin yanı sıra, yine kendi bünyesinde bulunan 118 70, 118 90, 118 99 servis numaraları ile bilinmeyen numaralar servisini de yürütecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları