24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğtaş UMEM Beceri 10a Katılıyor
20 Ocak 2012 Cuma 16:19

Doğtaş UMEM Beceri 10'a Katılıyor

Doğtaş, mobilya eğitimini destekliyor; 150 kişiye eğitim ve istihdam imkânı sağlıyor

Türk mobilya sektöründe iyi tasarım, yüksek kalite ve mağazacılık hizmet anlayışıyla sektörünün öncü markalarından DOĞTAŞ, firmalara Nitelikli Eleman Kazandırma Projesi olan Beceri 10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri’nde (UMEM), 150 kişiye eğitim ve istihdam imkânı sağlayarak destek veriyor.

UMEM Beceri 10 projesi kapsamında DOĞTAŞ’ın desteklediği öğrenciler Biga Endüstri Meslek Lisesi’nde her akşam mobilya ve dekorasyon eğitimi alıyor. DOĞTAŞ, toplam 8 kursun olacağı programda, her bir kurs için 20’ye yakın stajyer alacak. Kurs sonrasında stajyerlere DOĞTAŞ tarafından istihdam imkanı sağlanacak.

DOĞTAŞ Genel Müdürü İsmail Doğan, Türkiye’de işsizliğe paralel olarak kalifiye eleman sıkıntısının da ciddi bir problem olduğunu söyledi. Doğan,  “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi Üniversitesi işbirliğinde 23 Haziran 2010 tarihinde hayata geçirilen Beceri 10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesine destek vererek hem işsizliğin azaltılması hem de kalifiye eleman konusundaki arz talep dengesinin oluşturulmasına katkı sağlıyoruz. Bu projeyle 150 kişiye eğitim ve istihdam imkanı sağlayacağız. Biga’da mobilya ve dekorasyon ile başladığımız eğitimlere ilerleyen süreçte de devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları