05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa’dan Yeni Bir Çevre Hareketi
09 Ağustos 2012 Perşembe 14:10

Doğa’dan Yeni Bir Çevre Hareketi

Doğa Koleji, plastik torba kullanımını azaltmak ve çevreyi koruma bilincine katkıda bulunmak için “Doğayı Bez Torbanda Taşı” projesini başlatıyor.

Yenişehir Doğa Koleji’nin öncü olduğu proje tüm Doğa Koleji kampüslerinde uygulanacak. Bu kapsamda ilk etkinlik 10 Ağustos Cuma günü Yenişehir Doğa Koleji’nde gerçekleştirildi. 

Kontrolsüz bir biçimde kullanılan plastik torbaların hem çevreyi hem de kuş, balık ve kaplumbağaların hayatını tehdit etmesi, çevreye duyarlı nesiller yetiştiren Doğa Koleji’nde yeni bir sosyal sorumluluk projesine konu oldu. Yenişehir Doğa Koleji’nin öncülüğünde başlatılan “Doğayı Bez Çantanda Taşı” plastik torba kullanımını azaltmayı, bez torba kullanmayı alışkanlık haline getirmeyi, doğaya ve çevreye duyarlı bir yaşam tarzını benimsemeyi ve uzun vadede geri dönüşüm bilincini kazandırmayı amaçlıyor.

Projeye öncülük eden Yenişehir Doğa Koleji Anaokulu’nun müdürü Ebru Eyüboğlu, “Doğayı Bez Çantanda Taşı” projesi ile ilgili şunları söyledi: “İlk olarak okulumuzda başlayacak olan projeyi tüm Doğa Koleji kampüslerinde uygulamayı hedefliyoruz. Proje kapsamında çocukların bez çantalarını kendilerinin yapacağı atölye çalışmaları, renkli etkinlikler ve seminerler yoluyla farkındalık oluşturacağımız bir planlamamız var. Tüm dünyada kullanımı yaygınlaşan bez
torbanın ülkemizde de kullanımının artmasını önemsiyoruz ve bu konuda ilk olarak çocuklarımıza çevre bilinci kazandırmamız gerektiğine inanıyoruz.”

“Doğayı Bez Çantanda Taşı”
kapsamında ilk etkinlik 3 Ağustos Cuma günü Yenişehir Doğa Koleji’nde gerçekleştirildi. Anaokulu öğrencileri ve velilerin katıldığı etkinlikte, öğretmenlerinin yardımıyla çocuklar, bez çantaları elleriyle boyadılar. Farklı kostümler giyerek keyifli dakikalar geçiren minik öğrenciler, kendi bez çantalarını yaparken, plastik torbaların doğaya verdiği zarar, hayvanların hayatlarını nasıl tehdit ettiği ve bunun için önlem alınmazsa çevreyi bekleyen tehlikeleri de öğrendiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları