27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Kolejinden ÖZ-DE-BİRde Başarı
28 Ocak 2012 Cumartesi 13:45

Doğa Koleji'nden ÖZ-DE-BİR'de Başarı

Öğrencilerini hayata hazırlayan eğitim felsefesini benimseyen Doğa Koleji öğrencileri şampiyonluklara doymuyor.

Bursa Doğa Koleji öğrencilerinden Batuhan Furkan Uysal ve Ege Mert Gürkan 8. Sınıf ÖZ-DE-BİR sınavında 500 tam puan alarak Bursa’nın gururu oldular.  Türkiye genelinde düzenlenen ve yaklaşık 30 bin öğrencinin ter döktüğü sınavda 8/C sınıfı öğrencilerinden Batuhan Furkan Uysal ve Ege Mert Gürkan sınavdaki tüm soruları doğru yanıtlayarak büyük bir başarıya imza attılar. Ayrıca Denizli Doğa Koleji’nden İlayda Varol, 6.sınıflar Türkiye 1.liği; il 1.liği alırken, Eda Kocakıran ise 7.sınıflar Türkiye 1.liği;  il 1.liğini aldı. Malatya Doğa Koleji 6. Sınıf öğrencisi Nihan Karadurman da aynı başarıyı gösteren bir diğer öğrenci...

Her Alanda Üstün Başarı
Akademik başarısı, puan ortalamaları ve Türkiye dereceleri ile öne çıkan Doğa Koleji, Türkiye’nin en başarılı eğitim kurumları arasında yerini alıyor. SBS, Askeri Liseler, ÖZ-DE-BİR, LYG, YGS gibi merkezi sistemle yapılan ve binlerce öğrencinin yarıştığı sınavlarda Doğa Koleji bugüne kadar, pek çok derece ve Türkiye şampiyonluğu kazandı. 2011 7. ve 8. sınıf SBS’de 38 Doğa Koleji öğrencisi 500 tam puan alarak bir rekora imza attı. 2011 Askeri Liseler Sınavı’nda Türkiye 1.’liği, Türkiye 2.’liği ve ilk 50’de 6 Doğa öğrencisi Türkiye sıralamasında yerini alırken, 2010 SBS’de 100 soruyu da doğru yanıtlayan 51 öğrenci ve 99 soruyu doğru yapan 112 öğrenci 478.554 puan ortalamasıyla okullar sıralamasında Doğa Koleji’ne İstanbul birinciliğini kazandırdı. Yükseköğretime geçişte ise YGS ve LYS puan ortalamasıyla yine İstanbul 1.’si olan Doğa Koleji 2011 ÖZ-DE-BİR Sınavı'nda 500 tam puanla altı Türkiye şampiyonluğu kazandı.

Geleceğin Başarılı Sporcuları
Sporda ise judodan hentbola çok sayıda Türkiye ve dünya derecesi elde eden Doğa koleji öğrencileri, onlara sunulan imkanları kendi yetenekleri ve sportif kabiliyetleri ile başarılı bir şekilde birleştirdiler. Voleybolda dünya 3.’lüğü, erkek basketbolda dünya şampiyonluğu bulunan Doğa’nın 2011 yılında genç kız hentbol takımı, judo takımı, ilköğretim yıldız ve küçük basketbol takımları Türkiye Şampiyonu oldular. UNİ-CUP’ta da Doğa Koleji Yıldız Erkek Basketbol Takımı Türkiye kupasını kaldırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları