23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Kolejinden Dört Mevsim Temizliği
11 Ocak 2012 Çarşamba 13:15

Doğa Koleji'nden Dört Mevsim Temizliği

Doğa Koleji’nin kayak sever öğrencileri ve velileri kayak sezonunu Uludağ’da açarak doyasıya eğlendikleri üç gün geçirdi.

Doğa Koleji Beden Eğitimi Bölümü’nün geleneksel olarak , biri yurt dışında olmak üzere beş kez düzenlediği kayak kamplarının ilki, 110 kişilik Doğa Koleji kafilesiyle Uludağ’da gerçekleşti. 6-8 Ocak tarihleri arasında, 1-8. sınıf öğrencileri için düzenlenen kampa Doğa Koleji öğrencilerin yanı sıra arzu eden veliler ve öğretmenler katıldı.

Kampın ilk gecesinde açılış meşalelerini yakıp, yeteneklerini sergileyen Doğa Koleji öğrencileri, kamp süresince kendi beden eğitimi öğretmenleri ve profesyonel kayak antrenörleri eşliğinde kayak dersi alıp, 3 gün boyunca arkadaşları ve aileleriyle doyasıya eğlendiler.

Kamp sonunda ise  Doğa Koleji öğrencileri arasında yapılan seçimlerle,okulun I. Ve II. Kademe kayak takımları belirlendi.  Takıma giren öğrencilerin çalışmaları yıl boyunca devam edecek ve bir sonraki durakları Bulgaristan’ın doğal kültür mirası listesinde bulunan Pirin Dağları’nın eteğindeki Bansko Kayak Merkezi olacak.

Eğlence, Disiplin, Özgüven ...

Doğa Koleji Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Nazım Esendemir, düzenlenen kayak kamplarındaki birincil amacı öğrencilerin disiplin, özgüven, sorumluluk gibi temel kazanımları edinmelerini sağlayıp; sosyal, kendini ifade edebilen, her anlamda kendi kendine yetebilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak olduğunu açıkladı.

Doğa Doğa’da ile çevre bilinci

Doğa Koleji öğrencileri, kayak gezisi öncesinde ise, Uludağ’ı dört mevsim yaşayabilmek, kamuoyunu çevre konusunda bilinçlendirmek ve geri dönüşüme kazandırılabilecek atıkların çöp olmadığı bilincini aşılamak amacı ile düzenlenen Doğa Doğa’da adlı projenin ikinci etkinliğini gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında, kayak Sezonu öncesinde, Uludağ Oteller bölgesinin temizliğini yapan ve geri Dönüşüm için uygun noktalar belirleyen öğrencilere, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü ve Akut ve Kayak Öğretmenleri Derneği destekte bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları