18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Koleji’nde, Doğal Hayatı Koruma Seminerleri
20 Aralık 2011 Salı 23:58

Doğa Koleji’nde, Doğal Hayatı Koruma Seminerleri

Doğa Koleji, WWF-Türkiye ile Doğal Hayatı Koruma seminerleri dizisini başlattı.. Bu program sayesinde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bitki ve hayvanlar, doğal yaşam alanlarının korunması sağlanıyor

Sosyal sorumluluk projeleri ile çevre ve doğa bilinci yüksek nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Doğa Koleji ve WWF-Türkiye işbirliğiyle oluşturulan proje kapsamında düzenlenen seminerler, 12 Aralık 2011- 2 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Doğal Hayatı Koruma konulu seminerlere, alanında uzman akademisyenler ve bilim adamları katılıyor. Doğa Koleji kampüslerinde başlayan bu seminerlerin amacı, doğal yaşam alanlarının bozulması, nesli tehlike altında olan bitki ve hayvanlar, iklim değişikliği gibi gezegenimizin sağlığını tehdit eden sorunlara karşı öğrencilerin dikkatini çekmek. 12 Aralık 2011’de Bostancı, 13 Aralık 2011’de Acarkent, 15 Aralık 2011’de Ataşehir’de gerçekleşen eğitim seminerleri, 2 Ocak 2012’de Beykoz Doğa Koleji kampüslerinde yapılacak seminerle devam edecek.

Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, Doğal Hayatı Koruma projesi ile ilgili şunları söyledi;

“Doğal kaynaklarını hiç bitmeyecekmiş gibi tükettiğimiz dünyamız alarm vermeye başladı. Gezegenimizde yaşamın sürekliliğini sağlayan hava, su ve toprak gibi kaynaklar tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Her yıl 20 bin hektarın üzerinde orman alanı yok oluyor… Sadece Türkiye’de son 50 yılda sulak alanlarımızın yarısını kaybettik.  Bu kirlenme ve tükenme hem bizi hem de diğer canlı türlerini etkiliyor. Her gün 100’den fazla türün nesli tükeniyor. Tek bir dünyamız var ve bunu kurtarmak hepimizin sorumluluğunda. Doğa Koleji olarak bu sorumluluğa ilişkin bir adım attığımızı düşündüğüm WWF-Türkiye seminerler dizisinin çocuklarımızın vizyonunu geliştireceğine inanıyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları