10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Koleji t-MBA Zirvesi Beşinci Yılında
15 Mart 2012 Perşembe 21:58

Doğa Koleji t-MBA Zirvesi Beşinci Yılında

Doğa Koleji öğrenci meclislerinin her yıl farklı temalarla düzenlediği t-MBA Zirvesi’nin bu yıl beşincisi gerçekleştiriliyor.

17 Nisan tarihinde Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak olan zirvenin açılış konuşmacısı, okul öğrencileri tarafından bizzat davet edilen Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv.

Bir cumhurbaşkanından kariyer dersleri...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu ve Apple Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Eğitim Direktörü Herve Machette’in de kariyer dersi vereceği zirvede, İspanya Büyükelçisi Joan Klos da bizzat bulunacak.

Turkcell Büyük Girişimcilik Ödülü verilecek
Uluslararası t-MBA Derneği kapsamında yapılan proje yarışmasının finalistleri, 31 Mart tarihinde Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen Entrepreneurship Boot Camp’e (Girişimcilik Kampı) katılarak yönetim, finansman ve pazarlama eğitimleri alacaklar. Aldıkları eğitim sonucunda oluşturacakları projeleri, Entrepreneurship Projects Demo Day’de, Turkcell ve Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi yetkililerine sunacaklar. Değerlendirmeler sonucunda , Turkcell Büyük Girişimcilik Ödülü’nü kazanan öğrenci ise ödülünü, 17 Nisan günü t-MBA zirvesinde Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin’in elinden alacak.
 

Gelecek Mühendisliği üzerine...
Gerçekleşen etkinliklerle tam bir bilgi şölenine dönüşecek zirvede – 18 Nisan’da – Özyeğin Üniversitesi ve t-MBA zümresi, Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen eğitim yöneticileri ve öğretmenlerine t-MBA Eğitim Modeli’ni anlatacaklar. Bu eğitimi, İstanbul Üniversitesi ve Turkcell Akademi ortaklığında gerçekleştirecek olan Turkcell Innovation Workshop (Turkcell İnovasyon Atölyesi) takip edecek. Doğa Koleji öğrencileri bu etkinlikte mobil inovasyon ve geleceğin teknolojileri konusunda eğitim alacaklar. Zirvenin son gününde ise Doğa Koleji Yakacık kampüsünde öğrenciler, Avrupa ve ABD’den gelen üniversitelerin öğretim görevlilerinin vizyon derslerine katılacaklar.

Eğitim ve iş dünyasından seçkin isimler var

Zirve programında, eğitim ve iş dünyasından seçkin isimler, öğrencilere amfi dersleri veriyor ve bu organizasyonda senelik iş planı yarışmasının ödül töreni gerçekleştiriliyor olacak. t-MBA Zirvesi’nde bugüne dek ders verenler arasında Paul Doany (Türk Telekom CEO’su), Prof. Dr. Yunus Söylet (İstanbul Üniversitesi Rektörü), Akın Öngör (Garanti Bankası Eski Genel Müdürü), Temel Kotil (THY CEO’su), Semih Saygıner, Nebil Özgentürk, Beyazıt Öztürk, Ahmet Nazif Zorlu (Zorlu Holding Kurucusu), Prof. Dr. Zafer Gül (Marmara Üniversitesi Rektörü), Dr. Muammer Yıldız (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü), Martin Ericsson (Volvo Türkiye CEO’su) ve Baybars Altuntaş (Deulcom International CEO, Dragon’s Den Türkiye Yatırımcı) t-MBA Zirvesi’de Doğa Koleji gibi alanında çok değerli isimler yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları