24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Koleji Öğrencilerinden Anlamlı Destek
17 Ocak 2012 Salı 17:46

Doğa Koleji Öğrencilerinden Anlamlı Destek

Toplumsal fayda sağlayan, sorumluluk projeleriyle isimlerini sıkça duyuran Doğa Koleji öğrencileri bu defa da, Türkiye Sakatlar Derneği ile birlikte bir yardım projesine imza attı

Doğa Koleji’nin, Türkiye Sakatlar Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelliler, akıllı sandalyeleriyle buluştu. Geçtiğimiz ay, Yerli Malı Haftası Etkinlikleri kapsamında, Türkiye genelindeki tüm Doğa Koleji öğrencileri, evlerinden getirdikleri çeşitli hediyelik eşyaları ve ev yapımı gıda ürünlerini sattıkları bir kermes gerçekleştirdi. Sokak pazarları tarzında kurulan bu kermes süresince öğrenciler, bir yandan ticarete atılmanın heyecanını yaşarken bir yandan da kazandıkları parayla akıllı sandalye alıp, fiziksel engelli ihtiyaç sahiplerine destek olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Girişimci bir ruh kazanmanın yanı sıra, topluma fayda sağlamayı da öğreniyorlar...

Çocukların kendi emekleriyle kazandıkları paralarla alınan 35 akıllı sandalye, Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi fiziksel engellilere “Türkiye Sakatlar Derneği” aracılığıyla hediye edildi. Çocuklar, bu projeyle hem dayanışma ve yardımlaşma gibi değerler konusunda farkındalık kazandı, hem de yardıma muhtaç kişilere yapılan yardımların küçücük de olsa, ne kadar büyük mutluluklara yol açtığına tanık oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları