23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Koleji iPad’li Eğitim’le Zirvede
17 Temmuz 2012 Salı 15:00

Doğa Koleji iPad’li Eğitim’le Zirvede

Öğrencilerin derslerde iPad ile eğitim gördüğü Doğa Koleji, 494.053 puan ortalamasıyla SBS’de Türkiye’nin zirvesine yerleşti.

Ataşehir Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla kırılması güç bir rekora imza attı. Ataşehir’in ardından 492.325 puanla Avcılar Doğa Koleji ve 476.599 puanla Topkapı Doğa Koleji SBS’de yıllardır süren başarı geleneğini devam ettirdi.

Yenilikçi yaklaşımları ve teknolojiye yaptığı yatırımlarıyla eğitimde kalitesinden söz ettiren Doğa Koleji’nin, teknoloji ve uzay konseptini bir araya getirdiği Ataşehir Doğa Koleji, SBS’de bu yıl kırılması güç bir rekora imza attı. Teknoloji ve uzay konseptiyle eğitim veren Ataşehir Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla SBS’de Türkiye’de zirvenin sahibi oldu. Ataşehir’in ardından 492.325 puanla Avcılar Doğa Koleji ve 476.599 puanla Topkapı Doğa Koleji SBS’de yıllardır süren başarı geleneğini devam ettirdi.

İlk 10’da 4 öğrenciyle lider
Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji,  öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle her alanda kazandığı başarıyı SBS sonuçlarında da sürdürdü. Türkiye’de 500 tam puan alan 18 öğrencinin 3’ü Doğa Koleji’nden. Doğa Koleji ilk 10’da 4 öğrencisiyle rakipsiz lider oldu. Avcılar Doğa Koleji Öğrencisi Rozerin Akkuş  500.000, Atakent Doğa Koleji Öğrencisi Merve Özkılıç 500.000, Ataşehir Doğa Koleji Öğrencisi İbrahim Emre Sağlam 500.000, Atakent Doğa Koleji Öğrencisi Hasan Deniz Altuntaş ise 499.034 puan alarak ilk 10’a girdi.

Ayrıca Doğa Koleji’nin 3 öğrencisi; 6, 7 ve 8. sınıf SBS’de 3 yıl üst üste 500 tam puan alırken, 24 öğrenci tüm sorulara, 52 öğrenci 99 soruya doğru cevap verdi. 490.000 üzeri puan alan 115 öğrencisiye rekor bir başarıya imza attı.

Teknolojik imkânlarıyla en gelişmiş okul
Ataşehir Doğa Koleji’nde öğrenciler derslerde ile iPad ile eğitim görüyor.  Apple ve Promethan’ın teknolojik imkânlarıyla Avrupa’nın en gelişmiş okulu sıfatını kazanan Doğa Koleji Ataşehir Kampüsü, Türkiye’de ilk K12’de yetkili Apple Eğitim Merkezi (Training Center), olma özelliğini taşıyor. Doğa Koleji’nde öğrenciler,  müfredatı Apple ve Doğa Koleji tarafından belirlenen dersleri, 24 iMac ve 24 Wacom tabletlerle özel labratuvarlarda eğitim alıyorlar. Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sertifika ile ödüllendiriliyor. Türkiye’nin tek ve ilk Apple Training Center’ı haline gelecek olan kampüs, dünya çapında bulunduğu her ülkede sadece bir tane olan  “light-house” olarak anılan, Apple’ın teknoloji merkezli okulları arasına girdi.

Eğitim alanındaki en kapsamlı Apple uygulamaları
Apple ürünleri aracılığıyla öğretmenler, veliler ve öğrenciler diledikleri her yerden eğitim ve öğretim verileri, ders notları ve sınav sonuçları gibi  istedikleri her türlü bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Apple, akıllı tahtaların dünyadaki en önemli üreticisi Promethean, içerik konusunda bir dünya devi Pearson ve eğitim mobilyası alanında dünya lideri VS, t-MBA (genç MBA) eğitim felsefesi ile öncü olan Doğa Koleji’nin bir araya gelerek oluşturduğu akıllı sınıflarda klasik eğitim kalıplarının dışına çıkılıyor.

“İdeal Sınıf” uygulaması başarıyı getirdi
İdeal Sınıf, Doğa Koleji’nin hali hazırda uyguladığı yeni nesil öğrenme ortamına verilen isim... Sınıflarda akıllı tahtalara entegre olmuş iPad’ler sayesinde öğrenim, tümüyle dijital hale geliyor. Doğa Koleji’nin, t-MBA Eğitim Modeli’ne ev sahipliği yapan İdeal Sınıf'ta yepyeni bir eğitim anlayışı uygulanıyor. 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları