25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Koleji, BETT Showa Katıldı
17 Ocak 2012 Salı 14:00

Doğa Koleji, BETT Show'a Katıldı

Türkiye’den katılan tek K-12 eğitim kurumu olarak bir ilki gerçekleştiren Doğa Koleji, yeni nesil eğitim modeli t-MBA ve ideal sınıf konseptini tanıttı.

Her yıl 600’den fazla üretici ile 30 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan BETT Show, İngiltere’nin efsanevi salonu Olympia’da, eğitim materyalleri ve eğitim teknolojileri konusunda lider kurumları ağırladı.11-14 Ocak 2012 tarihleri arasında gerçekleşen fuarda yer alan tek Türk kurumu olan Doğa Koleji ise K-12 eğitim kurumlarının tek temsilcisi olarak Apple, Promethean, Pearson ve VS gibi dünya markalarının ortaklığında, İdeal Sınıf konsepti ve t-MBA Eğitim Modeli'ni tanıttı. Doğa Koleji standını, fuar boyunca binlerce kişi ziyaret etti.

Ziyaretçiler akıllı sınıf deneyimini birebir yaşadılar

Apple, akıllı tahtaların dünyadaki en önemli üreticisi Promethean, içerik konusunda bir dünya devi Pearson ve eğitim mobilyası alanında dünya lideri VS bir araya gelerek, Doğa Koleji’nin öncülüğünü yaptığı t-MBA eğitim felsefesini tanıttı. Bu felsefenin eseri olan akıllı sınıfların bir örneği, gerçeğine uygun olarak, fuar alanında kuruldu ve ziyaretçilerin, akıllı tahta ile kendilerine verilen İPad’ler arasındaki entegrasyonu bizzat deneyimlemeleri sağlandı.

İdeal Sınıfı Doğa öğrencileri anlattı

Yeni nesil bir eğitim modelinin anlatıldığı Doğa Koleji standı, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin beklenenin üzerinde ilgisiyle karşılaştı. Eğitim yöneticileri, teknoloji şirketi girişimcileri, dünya devi kurumların CEO'ları, Doğa Koleji standını ziyaret ederek, t-MBA (teenager MBA) eğitim modelini,  öğrencilerin son teknolojileri öğretmenlere öğrettiği niş bir eğitim projesi olan t-Mentor sistemini ve İdeal Sınıf konseptini bizzat öğrenci meclisi üyelerinden dinledi.

Aynı şekilde, 9-11 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Dünya Eğitim Forumu'na gelen üst düzey eğitim yöneticileri, t-MBA eğitim modelini kendi ülkelerinde de uygulamak istediklerini dile getirdiler.

İdeal Sınıf nedir?

İdeal Sınıf, Doğa Koleji’nin hali hazırda uyguladığı yeni nesil öğrenme ortamına verilen isim... Sınıflarda akıllı tahtalara entegre olmuş iPad’ler sayesinde öğrenim, tümüyle dijital hale geliyor. Bugün, tüm dünyada yeni projeler, farklı fikirler üretebilen, kendine güvenen, özgüveni yüksek dünya vatandaşları yetiştirmek gerekiyor. Bu gereksinimler doğrultusunda İdeal Sınıf konseptinde tasarımından içeriğe, teknolojiden eğitim felsefesine kadar her şeyi yeniden düzenlenmiş akıllı sınıflar haline getirildi. Doğa Koleji’nin, t-MBA Eğitim Modeli’ne ev sahipliği yapan İdeal Sınıf'ta yepyeni bir eğitim anlayışı uygulanıyor ve BETT Show ile tüm dünyaya tanıtılıyor.

Vizyoner olmayı öğretmek için vizyon sahibi olmak lazım...

‘Konsept Okul’ kavramını benimsediklerini anlatan Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, öncü olarak başlattıkları ‘ideal sınıf’ uygulamasnın, eğitim alanında bir ilk olduğunun altını çizerek, sektörün en önemli fuarı olan BETT Show’da bu uygulamanın ve K-12 okullarının tek Türk temsilcisi olmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Gazanker ayrıca, “Öğrencilerimize vizyoner yaklaşımı öğretebilmek için eğitim kurumunun da vizyoner olması gerekir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları