21 Ocak 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Koleji, Avrupaya Örnek Olacak
04 Ocak 2012 Çarşamba 13:15

Doğa Koleji, Avrupa'ya Örnek Olacak

World Education Forum’da bu yıl, Doğa Koleji’nin modern felsefesi, özgün eğitim modeli ve eğitim teknolojileri ile bir başarı hikayesi olarak katılımcılara sunulacak.

Her yıl İngiltere’de 200’den fazla eğitim bakanı ve müsteşarını bir araya getirerek, eğitimin geleceğini şekillendiren World Education Forum’da bu yıl, Doğa Koleji’nin modern felsefesi, özgün eğitim modeli ve eğitim teknolojileri ile bir başarı hikayesi olarak katılımcılara sunulacak. Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, öncü eğitim felsefesi ve doğa konseptli eğitim modeli ile elde edilen bu öncü konumun sorumluluğunun farkında olduklarını vurgulayarak, ‘Başarı öykümüzü Avrupalı eğitimcilerle paylaşmaktan gurur duyacağız’ dedi.

Türkiye çapında 36 eğitim noktasında 22 bin öğrenciye ayrıcalıklı bir eğitim vizyonu sunan Doğa Koleji; insana, doğaya, teknolojiye ve geleceğe yaptığı yatırımların meyvelerini topluyor. Türkiye’nin en büyük eğitim kurumu olan Doğa Koleji,  9-11 Ocak 2012 tarihinde Londra’da gerçekleşecek Education World Forum’da Başarı Hikayesi olarak yer alarak bir ilke imza atacak. Doğa Koleji, kendi kurumsal gelişimi, teknolojik yatırımları, akademik başarıları ve tüm dünyaya referans verdiği eğitim modeli ile katılımcılara örnek olarak sunulacak.

Doğa Koleji eğitim modeli dünyaya örnek teşkil edecek

Forum kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen eğitim bakanları, danışmanları ve müsteşarları küresel anlamda “eğitim”i tartışıp sorunlarına çözümler buluyor. Diplomatik bir buluşma niteliğinde olan forum, ülkeler arasındaki eğitim dayanışmasının artırılmasını sağlarken, gelecekteki eğitim anlayışının şekillenmesini ve eğitimin ekonomik boyutlarının belirlenmesini amaçlıyor.

Education World Forum’un sponsorları arasında yer alan Promethean ve Pearson ve Doğa Koleji ile eğitim teknolojileri ve akademik alanda işbirliği yaptığı Doğa Koleji’ne olan desteğini devam ettiriyor. Bu iki kurum, 11-14 tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük eğitim teknolojileri fuarı olan ve aynı zamanda Doğa Koleji’nin t-MBA (MBA for teenagers) ile İdeal Sınıf modellerinin tanıtılacağı BETT Show’da Doğa Koleji’nin ana sponsorları arasında yer alacak.

Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, eğitim sektöründeki bu büyük buluşmaya başarı hikayeleriyle katılımlarına ilişkin olarak şunları söyledi;

“Günümüzde eğitim yöntemleri, felsefesi ve eğitimcilerin vizyonları değişim gösteriyor. Bizim de sektörü yönlendiren eğitim kurumları olarak bu yönde hareket etmemiz ve gelişen teknolojiyi, yeni eğitim modellerini takip etmemiz şart. İşte bu bilinçle yola çıkan ve devam eden Doğa Koleji olarak, ‘doğa konseptli’ eğitim modelimiz, son teknolojinin ön planda olduğu ‘ideal sınıf’larımız öncü adımlar atıyoruz. Education World Forum’a başarı öykümüzle dahil olmak da, bu yüzden bizi oldukça gururlandırıyor. Deneyimlerimizi, Avrupalı eğitimcilerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları