23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa İçin Samsundan Tokyoya
17 Mart 2011 Perşembe 14:28

Doğa İçin Samsun'dan Tokyo'ya

Gürkan Genç, Samsun'dan Tokyo'ya doğa için pedal çevirdi.

Atılım Üniversitesi"nin sponsorluğunda küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla Türk-Japon Dostluk Yılı"nın 120. yıl etkinlikleri kapsamında Samsun"dan bisikleti ile yola çıkan Gürkan Genç Doğa için pedalla adını verdiği projesini Japonya"ya ulaşarak tamamladı.

Gürkan Genç, 3 Nisan 2010 tarihinde Samsun"dan pedal çevirmeye başlayarak 11 ayda tamamladığı 12 bin kilometrelik yolculuğunda 10 ülkeden (Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Çin, Moğolistan, G. Kore, Japonya) geçerek 7 Mart 2011 tarihinde Japonya"nın Tokyo kentine ulaştı.

Doğa için pedalla projesini küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiğini belirten Gürkan Genç, "Dünyamız her geçen gün yok oluyor. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmamız lazım. Bu nedenle çevreci olan bisikletlerin kullanımını arttırmak ve geliştirmek durumundayız. Bu amaçla da bisiklet kullanımını geliştirmek ve küresel ısınmaya dikkat çekmek için "Doğa için pedalla" projesini geliştirdim. Atılım Üniversitesi"ne projeme verdikleri destekten ve küresel ısınma gibi önemli ve hassas bir konuya gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Gürkan Genç"in Samsun - Tokyo arasında yaptığı bisiklet yolculuğu sırasında yaşadığı ilginç anılar, fotoğraflar ve videolarla birlikte www.gurkangenc.com adresi üzerinden takip edilebiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları