23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğa Dergisi Yayın Hayatına Başladı
04 Ekim 2008 Cumartesi 09:38

Doğa Dergisi Yayın Hayatına Başladı

Türkiye doğasının bilinmeyen özelliklerini, önemli doğa alanlarını ve nadir canlı türlerini konu alan dergisi Doğa'nın ilk sayısı 1 Ekim'de tüm gazete bayilerinde yerini aldı.

Doğa Dergisi, Türkiye'nin yaban hayatına, doğa fotoğrafçılığına, doğa turizmine ve doğanın diline zengin görseller ile ayna tutacak ve doğanın korunması için önemli bir boşluğu dolduracak. Üç ayda bir yayımlanacak ve gazete bayilerinden satın alınabilecek Doğa Dergisi, Türkiye"de doğayı tanımak ve yaşatmak isteyen herkes arasında köprü oluşturacak. Yüzde yüz geri dönüşümlü kâğıda basılan dergi, tüm Türkiye"de 6 YTL fiyatla satışa sunuluyor.

Tarkan"ın Uyan adlı single"ı hediye

Tarkan"ın doğa için yaptığı ve söylediği, Orhan Gencebay'ın bağlaması ile eşlik ettiği Uyan adllı şarkı derginin ilk sayısının en önemli sürprizi. Doğa Derneği"ne destek vermek için "Uyan" adlı şarkıyı üreten Tarkan, şarkının sözleriyle içinde bulunduğumuz tehlikeye dikkat çekiyor ve birlik çağrısı yapıyor. Şarkının son dizesi Doğa Derneği"nin en temel ilkesinin altını çiziyor: "Herşey mümkün eğer inanırsan". Dergiyle birlikte armağan edilecek single"da "Uyan"ın dört ayrı versiyonu ve iki farkllı ney solo kaydı yer alıyor. Uyan'ın videoklibi, Ben&Jerry"s"in katkıları ile Gediz Deltası"nda çekildi ve Ekim ayı içerisinde televizyon kanallarında yayımlanmaya başlayacak.

Dergideki dikkat çekecek konular arasında Tarkan ve Orhan Gencebay'la doğa hakkında yapılan röportaj yer alıyor. Hasankeyf, sakallı akbaba ve Boğaziçi Önemli Doğa Alanı diğer kapsamlı konular. Derginin sonunda dört sayfalık İngilizce bir özet yer alıyor.

Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, dergideki editör yazısında Doğa Dergisi hakkında şunları diyor "Doğa Dergisi"nin doğuşuna ön ayak olan bizler, gücümüzü solup giden doğadan alıyoruz. İki milyon yaşındaki Tuz Gölü"nün ölümü karşısında, sessiz kalamıyoruz. Hasankeyf yok olurken, başımızı yastığa rahat koyamıyoruz. İnsanın insanı yok ettiği bir dünyada, vicdanımızı kandıramıyoruz. Biz, Doğa Derneği"yiz. Allianoi"den, Hasankeyf"ten, Tuz Gölü"nden ve Anadolu"nun insanının yüreğinden dünyaya yayılan bir vicdan zerresiyiz".

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları