29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diyarbakır Kendini Keşfet İçin Başvurular Başladı
10 Ocak 2012 Salı 21:29

Diyarbakır Kendini Keşfet İçin Başvurular Başladı

Sabancı Üniversitesi Kendini Keşfet Projesi ile 12. Yılında Çocuklarla Buluşmaya Devam Ediyor.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nin 12 yıldır uyguladığı, üniversite öğrencileri ile ilköğretim öğrencilerini buluşturan Kendini Keşfet Projeleri bugüne kadar 11.000’den fazla çocuğa ulaştı! Kendini Keşfet Projeleri hızını kesmeden yeni yılın ilk projesi ile Diyarbakır’da başlıyor. Projeye tüm üniversitelerden öğrenciler başvurabiliyor.

Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin, yıl boyunca çeşitli alanlarda sürdürdüğü Toplumsal Duyarlılık Projeleri'nden biri olarak yürütülen Kendini Keşfet Projesi yarıyıl tatilinde 28 Ocak - 4 Şubat 2012 tarihleri arasında, beşinci kez Diyarbakır’da uygulanacak.

Gerçekleştirilecek çalışmalar sonucunda Diyarbakır’da toplam 250 ilköğretim öğrencisi çocuğa ulaşılarak, onların yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştirmek, kendilerinin farkına varmalarını sağlamak hedefleniyor. Proje, gönüllü üniversite öğrencilerinin ve Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri sorumlularının katılımı ile Diyarbakır merkezdeki Koşuyolu İlköğretim Okulu’nda altı gün uygulanacaktır.

Sabancı Üniversitesi’nden ve farklı üniversitelerden öğrencilerin oluşturduğu takımlar, özellikle sosyo-ekonomik durumu yeterli olmayan ailelerin çocuklarına; eğitsel drama, resim, el becerileri, sayısal ve sözel beceriler, çatışma-uzlaşma-barış gibi konularda eğitim vermenin yanı sıra, bir yılı aşkın süredir çocuklarda kültürel mirası koruma bilinci ve kültür bilincini geliştirme üzerine çalışmalar yapmakta.

Projede yer almak isteyen tüm üniversite öğrencileri 18 Ocak 2012 Çarşamba gününe kadar aşağıdaki adresten başvuru yapabilirler.

Başvuru için: cip.sabanciuniv.edu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları