26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dış Politika Yaz Okulu Tamamlandı
16 Temmuz 2012 Pazartesi 12:20

Dış Politika Yaz Okulu Tamamlandı

Küresel Sorunlar Platformu ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenen Dış Politika Yaz Okulu tamamlandı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde Küresel Sorunlar Platformu’nun 26 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında düzenlediği “Dış Politika Yaz Okulu” kapanış töreni öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla Santral Kampüsü’nde gerçekleşti.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, gazeteci Mehmet Altan, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi, Joost Lagendijk’in de aralarında bulunduğu çok sayıda ismin ders verdiği yaz okulu 26 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında Santral Kampüsü’nde gerçekleşti.

Türkiye’nin 21 farklı üniversitesinden ve 27 farklı şehirden 50 öğrencinin katıldığı yaz okulunda öğrenciler 3 hafta süresince Türk dış politikasının ve uluslararası ilişkilerin temel dinamiklerini teorik ve pratik olarak inceleme fırsatı buldular.
Üniversite öğrencilerine dış politika eğitimi vererek uzman kadro adayları yetiştirmeyi hedefleyen Dış Politika Yaz Okulu’nda “Uluslararası İlişkilerin Temel Dinamikleri”, “Türk Dış Politikası” ve “Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri” konu başlıkları çok sayıda gazeteci, akademisyen ve siyasetçinin katılımıyla tartışıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları