23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dijital Eğitim Alanında Bir Başarı Hikayesi
11 Mayıs 2012 Cuma 13:10

Dijital Eğitim Alanında Bir Başarı Hikayesi

Dijital Yaşam Koçu Bilkom ve Erkan Ulu Eğitim Merkezi teknolojik tahta ve iPad ile interaktif eğitim sistemi uygulaması başlattı.

Yüksek kalitede eğitim ile gelecek kuşakların yetişmesine katkı sağlamayı hedefleyen Erkan Ulu Eğitim Merkezi, dijital eğitime öncülük eden kurumlarından biri olarak gerçek bir başarı hikayesine imza atıyor. Erkan Ulu Eğitim Merkezi’nde Teknolojik tahta ve iPad ile interaktif eğitim sistemi uygulaması ile verilen eğitimle yaşamdaki en değerli kavram olan zaman, en doğru ve en hızlı şekilde değerlendiriliyor.

Teknolojiyi yakından takip eden, teknolojik tahta ve iPad kullanımı konusunda profesyonel eğitim kadrosu, çağdaş ve ilerici yönetim anlayışı ile Erkan Ulu Eğitim Merkezi, öğrencinin performansını en üst seviyeye çıkarmak amacıyla yeni bir uygulama başlattı.  Teknolojik tahta ve iPad ile interaktif eğitim sistemi uygulamasıyla eğitim dünyasında uzun yıllardır ortaya koyduğu üstün içerik kalitesini, yarattığı farklılığı teknolojik alanda da destekleyen Erkan Ulu Eğitim Merkezi, gerçek bir başarı hikayesi ortaya koydu.

Uzun araştırmalar ve yoğun çalışmalar sonrasında Bilkom çözüm ortaklarından Terra Bilişim tarafından geliştirilen özel yazılımlarla, iPad ile interaktif eğitim projesinde öğrencilerin en etkili şekilde öğrenmesi,  zamanı en verimli şekilde değerlendirmesi sağlanıyor. Öğrenciye özel çalışma takvimi, doğru bir yol haritası oluşturulabiliyor. İnteraktif tablet, öğrencinin ev çalışmasını da disipline edebiliyor, ödevlerin takibini kolaylaştırıyor. Öğretmenin teknolojik tahtada yaptığı tüm önemli bilgiler, öğrencinin iPad’ine gönderilebiliyor ve öğrenci ders sonrası da en doğru ve hatasız şekilde çalışmaya devam edebiliyor.

Teknolojik tahta ve iPad ile interaktif eğitim sistemini hayata geçiren ve bu alanda devrim yaratan Erkan Ulu Eğitim Merkezi ile içerik, güvenlik, keyif üç ana temasıyla eğitimde dijital değişimin ana hedefini aktaran; “tablet amaç değil, araçtır” diyen, dijital yaşam koçu Bilkom ortak bir filme de imza attı.

Dijital Eğitime Çağrı çalışması da başlatan, Apple gibi markaların Türkiye distribütörü Bilkom’un desteğiyle hazırlanan videoda, eğitim dünyasını farklılaştıran iPad kullanımı ile verilen eğitimin sağladığı verimi, keyfi içeren görüntülerle, eğitmenler ve öğrencilerle minik söyleşiler yer alıyor. Öğrencilerin zamanlarını gerek derste gerek ise evde en etkili şekilde kullandığı, eğitimden maksimum fayda sağladığını aktaran video, Facebook/bilkom sayfasında ve youtube/bilkomchannel adresinde izlenebiliyor.

Videoda, sınıf içinde derslere heyecanla katılımın, aktarılan bilginin daha güçlü bir şekilde akılda kalmasının sağlandığı, öğrenci ve öğretmenin interaktif olarak dersleri daha hızlı işlediği ve bundan büyük bir keyif alındığı izleniyor.
Y kuşağı, dijital yerliler ya da net kuşağı olarak adlandırılan, çok kanallı televizyon, internet ve akıllı, teknolojik ürünlerle yetişen gençlere okulu sevdiren, dersleri, ödevlerini eğlenerek yapmasını sağlayan dijital eğitimde ayrıca kara tahtalar yerini akıllı tahtalara, dev serverlar yerini Mac mini’lere ve çocukların taşımakta zorlandığı ağır kitaplar ve defterler yerini taşıması kolay, hafif iPad’lere bırakıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları