18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dijital Dönüşüm Projesi Gaziantep’te
28 Haziran 2012 Perşembe 17:00

Dijital Dönüşüm Projesi Gaziantep’te

Lenovo ile KOBİ’lerde Dijital Dönüşüm Projesi’nin ikinci ayağı Gaziantep’te Gaziantep Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleştirildi.

Elde ettiği yüzde 12,9’luk seviyedeki pazar payı ile Mart 2012’de sona eren 2011-2012 yılını dünyanın en büyük 2. kişisel bilgisayar (PC) üreticisi olarak kapatan Lenovo, KOBİ’lere online dünyada iş fırsatlarını anlatacağı yeni bir projeye başladı. İlk ayağı Adana’da başlayan “Lenovo ile KOBİ’lerde Dijital Dönüşüm Projesi”nin ikinci ayağı Gaziantep’te Gaziantep Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gidilen illerdeki ticaret ve sanayi odaları ile işbirliği yapılarak konusunda uzmanlarla KOBİ’lere online dünya (web sitesi, facebook, twitter, linkedin), var olan web sitesine giriş trafiğinin artırılması, E-ticaret ve online dünyada iş fırsatları anlatılacak. Online iletişimin vazgeçilmez olduğu günümüzde yapılan araştırmalara göre Türkiye’deki KOBİ’lerin birçoğunun web sitelerinin bulunmadığı ve olanların ise web sitelerinin yetersiz olduğu ve iletişim kurmak için telefon ve e-mail gibi iletişim bilgilerinin bile bulunmadığı ortaya çıkmıştır.

Tüm dünyada yeniden yapılanarak önemli bir dönüşüm içine giren Lenovo, Türkiye’de de Türk tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak iş modelini yeniden yapılandırdı. KOBİ’lerin maliyetlerini verimli kılacak çözüm önerileri geliştiren Lenovo, bu proje ile de KOBİ’lerin yanında olmaya devam edecek. 

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı “Lenovo’nun dünya çapındaki başarılı konumunu Türkiye’de de sürdürmek için yeniden yapılanıyoruz, 2012 yılında pazar büyümesinin üstünde bir büyümeyi hedefliyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için Türk tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak iş modelimizi yeniden yapılandırdık. Özel eğitimli satış ekibimiz KOBİ’lerin maliyetlerini verimli kılacak çözümler üreterek, yenilikçi satış stratejileri ile sahada aktif olarak çalışıyor. Geniş ürün portföyümüz, perakende zincirlerimiz, bayi kanalımız ve güvenilir servis alt yapımız ile ülkemizin her noktasına ulaştırmayı hedefliyoruz. Adana’da başlayan ve Gaziantep’le devam eden projemiz ile KOBİ’lerin sınırlı bütçelerini en etkin şekilde kullanarak işlerini büyütmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. KOBİ’ler arasında değişen teknolojinin iş hayatına etkileri ile ilgili farkındalık yaratmak ve katma değerli çözümler sunarak desteklemek önceliklerimiz arasında ilk sırada yer alıyor. Katma değerli hizmet verirken de teknolojiyi en iyi şekilde nasıl kullanacakları konusunda bilgilendirme yapmayı amaçladık” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları