20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DHLden Afetzedelere Yardım
25 Mayıs 2008 Pazar 10:50

DHL'den Afetzedelere Yardım

DHL, Myanmar'da çıkan Nargis Kasırgası ve ardından Çin'de meydana gelen depremde zarar gören bölge halkına yardım elini uzattı

DHL, 2 -3 Mayıs 2008 tarihlerinde Myanmar"da çıkan Nargis kasırgası ile ardından Çin"de meydana gelen depremden dolayı zarar gören ve yaralanan insanlara yardım ediyor. Asya Pasifik bölgesinde yer alan DHL Afet Yardım Ekibi, Myanmar"da yaşanan kasırga felaketi sonrasında yardım malzemelerinin lojistiğinde daha efektif rol almak üzere Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde Birleşmiş Milletlerle protokol imzaladı.

İmzalanan protokol doğrultusunda DHL Afet Yardım Ekibi, Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 3.050 metrekare büyüklüğündeki ana yardım malzemesi toplama ve dağıtım deposunun"nun yönetiminden sorumlu olarak görev yapıyor. Yangon havaalanına 25 dakika uzaklıkta şehrin ise güney batısında kalan tesisten, 4 merkeze yardım malzemesi sevkiyati yapılmaktadır. Yardım malzemelerinin en hızlı şekilde afet bölgesine ulaştırmak için DHL hem teknik ekipman hemde uzman personel desteği vermektedir. Günde 15 saatin üzerinde yardım çalışmalarını yürüten 3 farklı DHL Afet Yardım Ekibi 7-10 günlük periodlarda rotasyon bazında çalışmalarını sürdürecektir.

DHL Çin ise deprem bölgesinde zarar gören kişilere yardım amaçlı Kızılhaç"a 1 milyon RMB bağışladı. DHL Çin"deki yardım çalışmalarına da lojistik vermek üzere hazır bulunmaktadır ve bağış toplama çalışmaları sürdürmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları