23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DHL Gönüllüleri Meyve Çekirdeklerini Toprakla Buluşturuyor
19 Temmuz 2007 Perşembe 11:47

DHL Gönüllüleri Meyve Çekirdeklerini Toprakla Buluşturuyor

DHL Gönüllüleri, gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak için kurutulmuş çekirdekleri doğaya geri kazandırmaya çalışıyor.

Lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün lideri DHL Express, ofislerine yerleştirdiği çekirdek toplama kutularında, meyve çekirdeklerini toplamaya başladı. Çalışanlarını, yaz aylarında işyerinde veya evlerinde tükettikleri meyve çekirdeklerini atmak yerine çekirdek kutularında toplayarak TEMA Vakfı’nın kurutulmuş çekirdekleri toplama kampanyasına katılmayı teşvik eden DHL Express, böylece doğaya katkı sağlamayı amaçlıyor.

DHL Gönüllüleri, yaz boyunca topladığı çekirdekleri, TEMA Vakfı'nın Her çekirdek bir ağaçtır kampanyası kapsamında doğaya geri dönüşümü sağlamak amacıyla Manisa Belediyesi’ne ulaştırılacak. Yürütülen proje kapsamında, kiraz, vişne, kayısı, erik gibi meyvelerin çekirdekleri çöpe atılmak yerine gölgede 3 - 4 gün kurutulduktan sonra poşetlenecek ve yaz sonunda doğaya geri kazandırılmak üzere Manisa Belediyesi’ne gönderilecek. Ekim, Kasım, Aralık aylarında olmak koşuluyla, belirlenecek günlerde halk ve Tema Gönüllüleri dağcılık grupları tarafından uygun bulunan alanlarda kurutulmuş çekirdekler toprakla buluşturulacak. Ulaşılamayan alanlara ise bu çekirdekler, Manisa Havacılık Topluluğu paraşütçüleri tarafından havadan serpme yöntemiyle toprağa dağıtılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları