18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlerin Tercihi SAS Analitik Çözümleri
01 Ağustos 2012 Çarşamba 16:05

Devlerin Tercihi SAS Analitik Çözümleri

SAS, küresel ileri analitik pazarında liderliğini sürdürdü.

Bilişim teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri sektörleri için piyasalar hakkında bilgi toplayan, International Data Corporation’ın (IDC) araştırmasına göre; SAS’ın iş analitiklerine odaklanan en büyük tedarikçi olduğu belirtildi.

International Data Corporation’ın (IDC), İş Analitiği Yazılımı 2012-2016 Tahmini ve 2011 Satıcı Payları Raporuna göre, dünya çapındaki işletmelerin büyük bölümü, SAS®’ın ileri analitik çözümlerini diğer markalara tercih ediyor.

IDC’ye göre; SAS ileri analitik segmentinde 2010 yılında yüzde 34,8 olan payını, 2011’de yüzde 35,2’ye yükseltti. Bu rakam, tüm diğer gelişmiş analitik satıcılarının toplamını geçiyor. Listenin ikinci sırasında yer alan çözüm üreticisinin payı ise yüzde 16,8.

IDC ayrıca, iş zekası araçları, veri ambarı platformları, performans yönetimi uygulamaları, son kullanıcı sorgu / raporlama araçları, veri ambarı oluşturma yazılımı ve tedarik zinciri analitiği de dahil olmak üzere çok sayıda iş analitiği kategorisinde SAS’ı en iyi beş sağlayıcı arasında gösterdi.

Raporda, iş analitikleri yazılım pazarının 2011 yılında yüzde 14,1 büyüdüğü belirtilirken 2016’ya kadar yılda yüzde 9,8 bileşik büyüme oranı gerçekleşmesi öngörülüyor.

SAS Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Grup Başkanı Jim Davis; "Uzun yıllar boyunca, işletmeler bilgi teknolojisini bir maliyet merkezi olarak gördü. Bu algı giderek değişiyor ve lider kurumlar analitiğin yararlarını fark ediyor. İşletmeler, analitik öngörünün BT’yi işleri için itici güç haline getirebileceğini artık daha iyi anlıyor” dedi.

Hewlett-Packard, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileri analiz etmek için SAS Analytics kullanıyor. Sonuçlar, HP'nin iş sonuçlarına fayda sağlayacak önemli bilgiler ve değerli ön piyasa istihbaratını ortaya koyuyor.

"Kamu verilerinin analizi proaktif olarak ürün gereksinimlerini karşılamamıza, çağrı merkezlerinde yaşanan hizmet sorunlarını dahi tahmin etmemize yardımcı oluyor" diyen HP Global Müşteri İstihbaratından Sorumlu Başkan Yardımcısı Prasanna Dhore sözlerine şöyle devam etti: "Bu alanda mevcut ürünlerle ilgili olarak müşteri memnuniyeti artmış durumda, ancak aynı zamanda satışları artırmak için ürünün yeni nesil versiyonu için düzenleme yapabiliriz. Bu, iş geliştirmek için SAS Analytics ile çalışmamızın nedenlerinden yalnızca biri."

İş analiği alanındaki 36 yıllık liderliğiyle SAS, yaygın olarak büyük veri olarak bilinen, giderek büyüyen geniş verilerle ilgili ihtiyacı karşılamak amacıyla yüksek performans platformları için yenilikçi analitik sunuyor.

SAS Yüksek Performanslı Analitik ailesi, şirket belleğindeki işlem teknolojisine dayanarak, günler değil, dakika ve saniyeler içerisinde yanıtlar sunuyor. Bu sayede iş dünyasının liderleri geç olmadan doğru kararları verebiliyor.

Mevcut SAS yüksek performans çözümünde şunlar yer alıyor:

.Büyük veriyi görsel olarak canlandırmak için SAS Visual Analytics,

.Yakın eşzamanlı SAS analitik uygulaması için SAS High-Performance Analytics,

.Risk yönetimi, perakende ve diğer sektörlerde amaca uygun uygulamalar için SAS High-Performance Analytics applications,

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları