25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DevCon Europe 2012 Konferansı Başladı
08 Şubat 2012 Çarşamba 10:30

DevCon Europe 2012 Konferansı Başladı

Research In Motion (RIM) Başkanı ve CEO’su Thorsten Heins, bugün Amsterdam’da BlackBerry® DevCon Europe konferansının açılışını gerçekleştirdi

İki gün sürecek konferansta katılımcılar, dünya çapındaki 75 milyondan fazla BlackBerry kullanıcısına yönelik kaliteli uygulamalar yaratmak için BlackBerry® platformunun gücünden nasıl yararlanabileceklerini öğrenecekler. Katılımcılar aynı zamanda, tablet uygulamalar geliştirmelerine yardımcı olacak bir BlackBerry PlayBook sahibi olacaklar.

Konferans, BlackBerry platformunun uygulama geliştiricilere sunduğu fırsatları ve yarattıkları uygulamalar üzerinden, en etkili gelir sağlamanın yollarını göstermeye odaklanacak. RIM’in uygulama geliştirici ilişkileri ekibi, BlackBerry platformu için uygulama geliştirmenin kolaylaştırılmış sürecini anlatmak ve yenilikçi teknolojilerle nasıl çalışacakları konusunda yol göstermek için hazır bulunacak. Bu yenilikçi teknolojilerden başlıcaları HTML 5, C/C++ ve BlackBerry Java olarak öne çıkıyor.

Konferansa katılanlar arasında, çoğu BlackBerry® Academic Program üyesi olan, Polonya ve İngiltere’deki üniversitelerden 400’den fazla öğrenci de yer alıyor. Bölgedeki 21 ülkeden 300’den fazla akademik kuruluşla işbirliği içerisinde olan BlackBerry Academic Program, okullarda uygulama geliştirmeyi kolaylaştırmak için öğrencileri DevCon gibi yerel etkinliklere katılmaya teşvik ediyor.

RIM Uygulama Geliştirici İlişkileri ve Ekosistemi Başkan Yardımcısı Alec Saunders, DevCon Europe’a rekor düzeydeki bu katılımın, EMEA gibi önemli bir bölgedeki BlackBerry uygulamaları geliştirmeye olan ilginin bir kanıtı olduğunu belirterek: “DevCon Europe 2012, katılımcılara BlackBerry platformunun tüm potansiyelini görme imkanı sunuyor ve uygulama geliştirici ilişkileri ekibimizle doğrudan görüşme olanağını sağlıyor. Son teknoloji geliştirme araçları, akıcı işlemler ve özel destek ile, geliştiricilere BlackBerry platformunda uygulama geliştirmekten keyif alma ve yarattıkları uygulamalardan etkili bir biçimde para kazanma imkanı sunuyoruz" dedi.

BlackBerry’de Başarıyı Yakalamak

Iki gun sürecek olan DevCon Europe oturumlarında, mevcut geliştiricilerin BlackBerry® App World™’den nasıl kâr sağladıklarını anlatan örnekler paylaşılacak. Bugüne kadar toplam iki milyar uygulama indirilmekle birlikte bu ivme, günde 6 milyon download ile devam ediyor. 75 milyondan fazla cihaza hizmet sağlamanın yanı sıra, BlackBerry platformu uygulama geliştiriciler için en kârlı platformlardan biri olarak öne çıkıyor:

·        BlackBerry kullanıcıları, ortalama olarak, Android kullanıcılarından daha fazla ücretli uygulama indiriyor (Yankee  Group)

·        BlackBerry uygulamaları Android uygulamalarından %40 daha fazla gelir üretiyor (Vision Mobile)

·        BlackBerry geliştiricilerinin %13’ü, BlackBerry App World uygulamalarından 100,000 Dolar ve üzerinde kâr sağladı. Bu rakam, Android ya da Apple geliştiricilerinden önemli ölçüde daha fazla (Evans Data Corp)

BlackBerry 10’a giden yol

DevCon Europe katılımcıları, aynı zamanda BlackBerry 10 uygulama geliştirici yol haritası hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak ve bu yeni işletim sisteminin, uygulama geliştiricilere nasıl daha fazla imkan sağladığına şahit olacaklar. BlackBerry 10, BlackBerry OS ile QNX®’in en iyilerini bir arada sunuyor ve uygulama geliştiricilerine en güçlü, güvenli ve sosyal mobil computing deneyimi sağlıyor. Platform, yeni nesil bir mobil işletim sistemi ve hizmetlerinin yanı sıra native ve HTML5 uygulama geliştirme ortamları sunuyor.

HTML5, geliştiricilerin pazardaki milyonlarca BlackBerry cihazından ve gelecek nesil BlackBerry cihazlarından faydalanmalarını sağlayacak bir köprü niteliği taşıyacak. Geliştiriciler, HTML 5’i şu anda yazılım geliştirmek için kullanabilirler. Bugün BlackBerry App World üzerindeki uygulamaların dörtte biri, HTML5 ve optimizasyon araçlarının yanı sıra, RIM’in web geliştirme aracı olan BlackBerry WebWorks’ün doğal entegrasyonundan faydalanarak geliştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları